Афера тисячоліття. Сумма, яку заплатили власники євроблях вражає розмірами

За митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією станом на 31 січня 2019 року українці заплатили понад 4,1 млрд грн. При цьому кількість оформлених з 25 листопада 2018 року транспортних засобів становить понад 65 тис. Про це йдеться в повідомленні Державної фіскальної служби (ДФС).

Найбільш активно громадяни оформлюють транспортні засоби в місті Києві – майже 10,8 тис. автомобілів, Волинській області – 8,7 тис., і Чернівецькій – понад 6 тис.

Тільки за добу 31 січня громадяни оформили майже 3,4 тис. автомобілів, за які сплачено майже 212 млн грн. платежів.

Із загальної кількості розмитнених авто майже 55 тис. – це ті, які перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили 467 млн грн (8500 за кожне авто), що звільнило їх від адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, що упродовж 90 календарних днів з дня набуття чинності Закону України “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України” до акцизного податку щодо легкових автомобілів застосовується коефіцієнт 0,5.

Він діє у разі ввезення одного легкового автомобіля однією фізичною особою для власного використання. Пільговий період триває 90 календарних днів з дня набуття чинності відповідним законом, а саме – до 22 лютого 2019 року.

Источник