Законопроект Порошенка про незаконне збагачення терміново зареєстрували: текст вже у мережі

У Верховній Раді зареєстровано проект закону про незаконне збагачення як невідкладний
Президент України Петро Порошенко подав невідкладний законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення. Його зареєстрували у Верховній Раді. Про це йдеться на сайті парламенту.Проект закону передбачає доповнити Кримінальний кодекс України статтею 368-5, замість попередньої 368-2, що була скасована Конституційним судом


Нова стаття визнає кримінально караним набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі без законних на те підстав за відсутності ознак зловживання владою або службовим становищем чи ознак прийняття пропозиції, обіцянки або безпосередній факт отримання неправомірної вигоди службовою особою, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі.

Такі діяння каратимуться позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Очікується більш сувора відповідальність, якщо такі діяння вчинені службовою особою, яка обіймає відповідальне становище (каратимуться позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна). До того ж, службовою особою, яка обіймає особливо відповідальне становище (каратимуться позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна).

джерело Знай