Польська блокада спровокує подорожчання продуктів в Україні: Експерти розповіли, чим варто запастися зараз

Через блокаду пунктів пропуску на польському кордоні, операторам доводиться підшуковувати альтернативні маршрути постачання продукції до України. Через це вартість кожного рейсу збільшується на 600-1 000 євро. Про це агентству “Укрінформ” розповіли в Асоціації ритейлерів України (RAU), передають Патріоти України.

На фоні цін проблем в Асоціації прогнозують подорожчання низки товарів для українських споживачів. Підкреслюється, що критичною є ситуація для мереж, які займаються імпортом продукції, та завозять овочі, фрукти, рибу, крупи та молочні продукти. Через проблеми з логістикою компаніям важко забезпечити відповідний температурний режим для того, аби зберегти продукцію.

“Ситуація набуває критичного масштабу, адже загальний час очікування на перетин кордону у деяких випадках досягає місяця. Це змушує операторів шукати альтернативні маршрути, зокрема через сусідні держави (Угорщину чи Румунію), що призводить до труднощів та подовження терміну доставки на два-три дні. А це збільшує вартість кожного рейсу на 600−1000 євро. Невідворотно, це призведе до зростання цін на ряд товарів для кінцевих споживачів”, — пояснили в Асоціації ритейлерів України.

До того ж в українських виробників виникла проблема з дефіцитом важливих компонентів, обладнання чи упаковки, доставку яких замовляли з-за кордону. Відповідно, з українського ринку можуть зникнути деякі товари, з огляду на важливість цих імпортних елементів. “Для розуміння: тільки для однієї великої торговельної мережі втрати від зниження обсягу торгівлі можуть сягати приблизно 100 мільйонів гривень щотижня”, — наголошують у RAU.

Поділись з друзями...