Полтавська Обласна Рада Передала Газові Родовища Фірмі Російського Бізнесмена

На 20 сесії Полтавської облради депутати надали 10 спецдозволів на видобуток газу та нафти ТОВ «Іст Юроуп Петролеум», компанії, що належить російському бізнесмену Павлові Фуксу.

Про це поідомляє сайт “Полтавщина“.

Відповідні звернення на розгляд депутатів надійшли від Державної служби геології та надр України. «Іст Юроуп Петролеум» просив розширити межі вже існуючих ліцензованих ділянок. Так, більшістю голосів депутати надали дозволи на промислову розробку (без проведення аукціону) на:

Дружинінській площі на території Шишацького та Великобагачанського районів;
Південно-Свистунківській площі на території Гадяцкого, Лохвицького та Миргородського районів;
Майорівській площі на території Полтавського, Котелевського та Чутівського районів;
Клюшниківській площі на території Лохвицького та Миргородського районів;
Боярсько-Чапаївській площі на території Новосанжарського та Кобеляцького районів;
Фльорівсько-Ювілейній площі;
Ново-Диканській площі;
Бутівсько-Миргородській площі;
Вільшанській площі;
Гулаківській площі.

За даними сайту enkorr ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» (East Europe Petroleum LLC) раніше називалась «Голден Деррік» і належала екс-міністру енергетики Едуарду Ставицькому, який після подій на Майдані втік з країни і перебував у розшуку по лінії Інтерполу.

Власниками «Іст Юроуп Петролеум», як і раніше, в Держреєстрі вказані Hartlog Limited та НАК «Надра України». Остання володіє 33%. Решта 67% — належить офшору Hartlog Limited з орбіти власника MosCityGroup, великого російського бізнесмена Павла Фукса. Останній тепер володіє долею Едуарда Ставицького. Павло Фукс також відомий скупкою токсичних активів в оточення Віктора Януковича.

Компанія «Іст Юроуп Петролеум» має й Полтавську філію, яка має офіс за адресою: вул. Маршала Бірюзова. 53.

Єдиний депутат облради, який утримувався під час голосування, Петро Ворона повідомив, що під час засідання не знав, що голосування йде за дозволи колишній компанії «Голден Деррік», інакше він би звернувся до депутатів з проханням не підтримувати це рішення: «Я відчував, що проекти рішень, без опублікування укладених угод із місцевими громадами, це «Голден Деррік», однак не знав цього напевно, тому просто утримувався. Дізнався про «Голден Деррік» тільки після засідання».

Голова Полтавської облради Олександр Біленький повідомив «Полтавщині», що облраді не відомо, як раніше називалась компанія «Іст Юроуп Петролеум»: «Це не входить до компетенції облради. Надійшло звернення від Держгеонадр, депутати розглянули проекти рішень на засіданні комісії, підтримали. Керівник компанії, облрада та Полтавська ОДА уклали угоду, згідно із якою до обласного бюджету надходить одноразовий платіж — 15 млн грн. Це без врахування ренти в 5% і додаткових угод компанії із місцевими громадами. Аналогічні угоди укладені із ТОВ «Арабський Енергетичний альянс ЮЕЙ» та ТОВ «Аркона Газ-Енергія».

Нагадаємо, компанія Concord Management and Consulting LLP, пов’язана з наближеним до Володимира Путіна бізнесменом Євгеном Пригожиним, звернулася до федерального судді у Вашингтоні з проханням відхилити обвинувачення, згідно з яким вона втручалася в президентські вибори в США 2016 року.

Джерело

Поділись з друзями...