Без згоди батьків: в Україні можна буде робити аборти з 10 років

В кінці 2019 року було подано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків в сфері охорони здоров’я», який зараз знаходиться в обробці у профільного комітету. 

Про це журналістці Дніпро Час розповіли на прес-конференції в ІА «Міст-Дніпро».

У законопроекті змінять ряд понять, в тому числі збільшать підлітковий вік. Якщо раніше він починався з 14 років, то тепер хочуть зробити з 10.

«Даний законопроект, який передбачає вік підлітка з 10 до 18 років, не відповідає конвенції про права людини та біомедицину», – зазначила адвокат Майя Сергєєва.

Варто зазначити, що законопроект ще не прийняли, тому лікарі зобов’язані брати дозвіл у батьків на аборт, якщо дитині ще немає 14 років. Якщо пацієнтці від 14, то вона має право сама вирішувати зберігати вагітність чи ні. Але якщо закон приймуть – необхідно пояснити дитині 10-12 років, що можливо доведеться зробити операцію, розповісти всі ризики і наслідки, які можуть виникнути.

«Я не знаю, яка дитина дасть на це згоду. Наші діти не знають, як вони влаштовані, а тут такі поняття », – розповіла експерт з дитячої та підліткової гінекології в Дніпропетровській області Тетяна Турович.

Наприклад, за 2016 2017 і 2018 року в Дніпропетровській області, було зроблено 19 абортів, коли пацієнткам було до 14 років і 264, у віці від 15 до 17 років. За три роки народили тільки 15 підлітків, яким не було ще 14 років, і 977 випадків, коли дівчатам було більше 15 років.