“Я говорю з вами в надзвичайно непростий час, але кращі дні повернуться”. Єлизавета II уп’яте за 68 років правління звернулася до нації

Увечері 5 квітня королева Єлизавета II виступила зі спеціальним телезверненням до жителів Великобританії та країн Співдружності через пандемію коронавірусу. Його опубліковано у Facebook королівської сім’ї.

Єлизавета II подякувала всім, хто дотримується рекомендацій влади й залишається вдома, і похвалила тих, хто допомагає іншим.

“Я говорю з вами в надзвичайно непростий час. Час, коли порушене нормальне життя всієї нашої країни: для когось це вже обернулося горем, для багатьох настали фінансові труднощі, і колосальні зміни у звичному укладі життя торкнулися всіх нас”, – сказала 93-річна королева.

Вона висловила надію, що в майбутньому “зможе пишатися тим, як ми зустріли ці труднощі”.

“А ті, хто прийде після нас, скажуть, що це покоління британців таке саме сильне, як і решта… Такі риси, як самодисципліна, спокійна життєствердна рішучість і співчуття до ближнього, як і раніше, є основними в нашій країні”, – підкреслила королева.

Вона сказала, що “хворобливе почуття розлуки зі своїми близькими”, викликане соціальним дистанціюванням, нагадало їй про досвід евакуйованих дітей під час Другої світової війни.

“Тепер, як і тоді, у глибині душі ми знаємо, що це правильно… Ми повинні втішатися тим, що хоча нам ще потрібно витримати чимало труднощів, кращі дні повернуться. Ми знову будемо з нашими друзями, з нашими сім’ями, ми знову зустрінемося”, – сказала вона.

Зйомки телезвернення відбувалися наприкінці березня у Віндзорському замку у графстві Беркшир, куди королева переїхала на самоізоляцію. Відео записував один оператор у захисному костюмі. Знімальна група перебувала в цей час у сусідньому приміщенні.

Як зазначає BBC, рішення записати звернення було ухвалено під час консультацій із канцелярією прем’єр-міністра. Це п’ята промова королеви за майже 68-річне правління. Раніше вона записувала такі звернення 1991 року у зв’язку з початком воєнної кампанії в Іраку, 1997-го після смерті принцеси Діани, 2002 року після смерті матері та 2012-го з нагоди 60-го ювілею перебування на престолі.

За офіційними даними на 5 квітня, у Великобританії на коронавірус протестували 195 524 людей, у 47 806 з них тест виявився позитивним. Від інфекції померло 4934 хворих.