Яких правил потрібно дотримуватися при догляді за плетистою трояндою навесні

Правила догляду за плетистою трояндою навесні, щоб вона добре цвіла.

Рання весна — час пробудження садових квітів. Пора звернути увагу і на прекрасні плетисті троянди, щоб влітку вони знову порадували вас цвітінням, інформує Ukr.Media.

Укриття

Насамперед необхідно своєчасно прибрати укриття. Якщо цього не зробити, троянди можуть зіпрівати від вологи. Спочатку кущі відкривають трохи, щоб весняні заморозки не погубили рослини. Тому вдень відкривають укриття з торців, а на ніч нещільно закривають. Коли температура повітря прогріється до +15°С, укриття можна прибирати повністю.

Шпалера

Одна з особливостей плетистих троянд — закладка квіткових бруньок на горизонтально розташованих пагонах. Чим більше буде таких пагонів, тим більш пишним і красивим буде цвітіння. Тому навесні важливо не поспішати: зачекайте, поки висуватимуться бруньки на пагонах другого порядку. Якщо поквапитися і підв’язати стебла до опор занадто рано, то можна і не дочекатися цвітіння. Але і спізнитися не можна — без фіксації на опорах плетисті троянди рости не можуть, адже у них немає вусиків або зачіпок.

Кінчики

Після зими обов’язково потрібно провести санітарне підрізування рослини. Всі кінчики, які підмерзли, а також усі місця на стеблах, які мають цвіль, розриви кори, підмерзання, необхідно обрізати до здорової тканини. Вони є джерелами інфекцій. Максимально обрізавши підмерзлі місця, ви допоможете рослині випустити здорові молоді гілки.

Добриво

Навесні однією з головних умов догляду за трояндами є підживлення. Адже рослині потрібно багато сил, щоб піти в зростання. Кущ потребує в азоті, фосфорі і калії. Спочатку приберіть шар зимової мульчі від коренів. Якщо ви віддаєте перевагу органіці для добрива, використовуйте перепрілий гній. Для одного куща троянд досить відра підживлення. Після його внесення потрібно рясно полити рослину.

Обробка

Після зими нерідко на кущах можна виявити ділянки з білою цвіллю. Для профілактики захворювань кущів і знищення вже наявних обробіть рослини препаратами, що містять мідь. Препарати можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Прищіпка

Чим більше стебел плетистої троянди розташовуються в горизонтальному положенні, тим більше квіткових бруньок вона закладає і рясніше цвіте. Тому досвідчені садівники використовують таку хитрість: формуючи кущ, відтягують вертикальні гілки вниз. Вони ростуть горизонтально і на них утворюються квіткові бруньки.