Якщо ви ніяк не можете розбагатіти, ось 5 причин, які вам заважають!

«Ніколи нікого не звинувачуйте у своїх невдачах. Хороші люди дають щастя. Погані люди дають досвід. Найгірші люди підносять урок. Кращі люди залишають спогади», передає Ukr.Media.

Прочитайте цю цитату один або два рази. Які почуття вона у вас викликає? І яка її частина співзвучна з вашим життям? Яких людей у вашому житті більше? Якщо добрих, то це виключно ваша заслуга. Бо ваш спосіб мислення і ставлення до людей формують ваше життя.

Ви не будете успішним, поки не ваш розум і серце не прийдуть в рівновагу. Придбання та накопичення матеріальних цінностей не є символом процвітання. Це те, що народжується в розумі й серці.

Ви не досягнете успіху, поки у вашому житті присутній негатив. Але не звинувачуйте себе, якщо хтось діє проти вас! Пошук недоліків у інших відволікає від реалізації власних планів.

5 речей, які заважають вашому успіху:

Нечітке мислення

Страх викликає нечіткість мислення. Ми постійно боїмося помилитися, так як інші залежать від нас. Тим не менш, нечітке мислення заважає нам процвітати, адже воно провокує нас на недалекоглядні рішення.

У журналі The Psychology of Scarcity з’явилася стаття «Психологія дефіциту», в якій доктор Мелані Грінберг підтверджує, що дефіцит мислення звужує тимчасові рамки, що призводить до прийняття імпульсивних рішень, які збільшують труднощі в довгостроковій перспективі.

Приклад: виправдання невиплати боргу (наприклад, по кредитній карті) після імпульсивної дії (дорогої покупки з цієї карти).

Доктор Грінберг рекомендує 5 способів подолати дефіцит позитивного мислення:

  • відчувати вдячність;
  • не порівнювати себе з іншими;
  • боротися з нав’язливими думками;
  • приймати превентивні заходи (заздалегідь попереджувати виникнення проблем);
  • не бути жадібним (щедрість і процвітання нероздільні).

Відчуття марності

Всі схильні до негативних думок і почуттів про себе. Іноді вони виникають в результаті депресії або іншої психологічної травми. Психологи пов’язують депресивне мислення з відчуттям непотрібності і неадекватності.

Відчуття марності за визначенням протилежно відчуття достатку. Ви не зможете позитивно мислити, якщо відчуваєте себе марним. Подібні почуття виражаються у відчутті нестачі досягнень, привабливості, інтелекті, здоров’ї та інших негативних поглядах на себе.

Пам’ятайте: ви потрібні людям, які люблять і піклуються про вас. У цьому випадку неможливо бути марним… навіть якщо ви не дуже любите себе.

Доктор Аарон Бек — батько когнітивної терапії, рекомендує побороти відчуття марності таким шляхом:

  • моніторинг самокритичного внутрішнього монологу;
  • усвідомлення цих думок по мірі їх виникнення;
  • прийняття без судження.

Просто спостерігайте як подібні думки з’являються, і як вони зникають. Це зменшує прояв депресії і додає в життя достаток і позитив.

Пошук винних

Прийміть факт: у всіх є недоліки. Ніхто не ідеальний. Недосконалі і ви, і ті люди,які поруч з вами. На жаль, ми живемо в суспільстві, яке цінує статус і досягнення більше, ніж мораль і доброту.

Таким чином, люди, які не досягли успіху, сприймаються як невдахи. Це також стосується непривабливих або дивних людей.

Судити і звинувачувати когось — ще одна замаскована форма негативу, щоб ви почували себе краще. Але так ви нічого не досягнете! Засудження інших породжує негатив по відношенню до себе! Тому перестаньте шкодити собі, засуджуючи і критикуючи інших, і ви повернете в життя позитив і достаток!

Шкідливі звички

Шкідливі звички, фаст фуд, алкоголь, куріння, нецензурна лексика і багато іншого, дають людині негайне задоволення. Пам’ятайте, що шкідливі звички ослабляють нас, бо мають багато спільного з менталітетом дефіциту — недалекоглядним мисленням, імпульсивністю, виправданням себе і звуженням часових рамок.

Тому має сенс обзаводиться іншими позитивними звичками, і вони приведуть до позитивного мислення. Тільки так!

Пригнічені емоції

Жоден психолог не заперечує негативні наслідки емоційної травми, у тому числі пригнічені емоції, які залишаються в підсвідомості. Ці емоції шкідливі, бо по суті їх важко ігнорувати. Вони негативно впливають на психіку, і заважають отримувати задоволення від життя.

Тим не менш, є способи позбавлення від тягаря пригнічених емоцій. Наприклад, використання EFT (Emotional Freedom Techniques).

Хоча технічно EFT вважається альтернативною енергетичною терапією, вона отримала визнання в науковому співтоваристві як потенційно ефективна практика лікування різних видів емоційної травми.

Все це моменти, які заважають вам отримувати задоволення від життя. Усвідомлення допоможе вам впоратися з ними.

Не дозволяйте нікому, навіть самому собі — заважати вам стати тим, ким ви прагнули стати!