«Заnлатuть кожен». Кyма Поpошенка nоклала око на rроші зарoбітчан

В Україні думають над створенням нового міністерства і спецфонду, покликаних підтримувати заробітчан

Законопроект №10153 був зареєстрований головою БПП Оксаною Білозір та групою народних депутатів.

Згідно з проектом закону, в Україні можуть створити нове відомство – міністерство у справах трудових емігрантів та Фонд добробуту українських мігрантів. Так, гастарбайтери повинні будуть щорічно платити внески до Фонду. Встановлювати розмір таких внесків будуть керівники Фонду на свій розсуд.

Гроші з цього Фонду нібито підуть на соцпослуги для емігрантів та їхніх сімей і, безумовно, на фінансування самого міністерства.

Новоспечене міністерство повинно буде:

покрити витрати на транспортування в Україну хворих;
оплатити повернення в Україну тіл померлих;
виплатити трудовому мігранту певну компенсацію в разі втрати ним роботи за кордоном;
надати одноразову допомогу мігрантам або його сім’ї в разі складних обставин

;фінансувати і повернути трудових мігрантів назад в Україну в разі виникнення форс-мажорних-ситуацій (стихійних лих, військових конфліктів);

надати кредити на здобуття освіти;
кредитувати трудових мігрантів і їх сім’ї, допомагаючи таким чином вирішити житлову проблему;
надати кредити для відкриття і/або розвитку власного бізнесу.
заробитчане, паспорт

Так, перший внесок в Фонд повинен заплатити мігрант, якщо він влаштувався на роботу за кордоном сам або за допомогою компанії-посередника. За фактом оплати мігрант одержить Картку українського мігранта та страховий поліс держкомпанії.

Тільки після цього мігранта доступні вищевказані соціальні послуги, в тому числі професійне навчання, інформаційна підтримка, правова допомога за кордоном.

Цікаво, але автори законопроекту обіцяють, що нове міністерство займеться навіть турботою про дітей трудових мігрантів, які залишилися в Україні.

На управління Фондом підготують 11 осіб: 5 представників уряду, 5 – від громадських об’єднань трудових мігрантів і 1 представник президента України.

У пояснювальній записці йдеться про мету такого нововведення – «реалізація державної політики в сфері зовнішньої трудової міграції».

джерело Політека