130/80 – більше не норма! Як змінили критерії визначення гіпертонії!

Кількість гіпертоніків в США збільшилася на 103 мільйони. Це ніяк не пов’язано з поширенням серцево-судинних хвороб – причина такої різкої зміни полягає в перегляді критеріїв визначення підвищеного тиску. До недавніх пір діагноз гіпертонія ставилося при АТ 140/90 і вище, пише leprechaun.

Вважалося, що показники нижче цієї позначки є нормальними і не вимагають прийому ліків. 13 листопада Американська кардіологічна асоціація повідомила про зміну критеріїв. Відтепер норма – це менш 120/80, тиск 120-129 / 80 медики класифікують як підвищений, 130-139 / 80-89 – як гіпертонію 1-й стадії, більш 140/90 – як гіпертонію 2-й стадії, 180/120 і вище – гіпертонічний криз, що вимагає негайної медичної допомоги.

Відповідні стандарти опублікували в новому керівництві, згідно з яким 46% жителів США – гіпертоніки. Медичне відомство записало півкраїни в ряди пацієнтів кардіологів в превентивних цілях. За допомогою цього лякаючого кроку лікарі сподіваються скоротити кількість серцево-судинних захворювань, інфарктів і інсультів – основних причин смертності.

На думку експертів, людям з тиском 130/80 і вище слід його ретельно контролювати і знижувати поряд зі зміною способу життя і відмовою від шкідливих звичок. В рамках нових принципів більшій кількості пацієнтів буде рекомендований прийом препаратів. Кардіологи також закликають до відмови від сигарет, алкоголю і надмірної кількості солі, зниження зайвої ваги. Не завадить також звернути особливу увагу на раціон, включивши в нього багаті калієм продукти (банани, картопля, авокадо і темні листові овочі).

Відзначимо, що норма АТ відрізняється для представників різних вікових категорій. Так, для дітей до 12 років це 106-113 / 71-78. Літнім людям у віці від 60 років рекомендують орієнтуватися на показник систолічного тиску до 150 мм рт.ст.

Джерело

Поділись з друзями...