6 критичних недоліків газобетону. Мої висновки після 3 років життя в ньому

Розоповідь чоловіка, який кілька років тому з родиною переїхав в будинок, побудований з газобетону.
Дехто з моїх знайомих живуть в таких будинках більше ніж я, однак про мінуси свого житла вони мені не розповідали. А дарма. Може тоді б я вибрав більш важкий матеріал для будівництва.

Щоб ви не повторювали моїх помилок, розповім про недоліки газобетону. Як виявилося, жити в будинку не дуже комфортно, але про все по порядку.

1. Вологість

Найістотнішим мінусом газобетонних блоків я назву відпускну вологість.

Коли блоки тільки випускають з заводу, їх вологість іноді становить 40%. Потім протягом декількох років матеріал просихає, і його рівноважна вологість опускається до 5%.

Це відчнутно відбивається на теплотехнічних властивостях стін. Витрати на опалення будинку в холодний сезон виростає мало не в два рази. Вологість в приміщенні і так підвищується природним шляхом (мокрі процеси, опади і т.п.), плюс вологість будинку спочатку має високі показники.

Перший рік вологість в будинку була 70 – 80%

На щастя, впоратися з проблемою можна, до цього я прийшов через три роки життя в газобетонних будинку. Потрібно організувати хорошу вентиляцію.

Оскільки показники вологості в приміщеннях перевищують нормальні значення, мешканці можуть мерзнути. Тому багато утеплюють стіни, здійснюючи велику помилку, адже волога перестає вільно виходити з матеріалу. В результаті будинок набагато довше висихає. Це відтягує задачу з декоративним зовнішнім фасадом будівлі

Оптимальний варіант – зробити вентильований фасад.

2. Крихкість матеріалу

Блоки газобетону запросто розколюються, від будинку можна з легкістю відколоти шматочок стіни. Якщо побачите на вулиці будинок з газобетону, зверніть увагу, чи багато на ньому сколів? Напевно, налічите велику кількість.

Звичайно, зовнішня обробка приховує цю ваду, але вона все ж є.

3. Низькі показники теплоємності

Якщо порівнювати газобетон з цеглою або бетоном, то по теплоємності він явно програє. Такий будинок не підійде на роль теплового акумулятора. Щоб підвищити теплову інерцію, можна для зведення внутрішніх стін використовувати важкі матеріали.

4. Проблеми з кріпленням

Хоч проблема і не критична, але має місце. Кріплення в газобетоні тримається гірше, ніж, наприклад, в бетоні. На щастя, сучасний вибір кріплення досить великий і різноманітний. Якщо на стіну потрібно підвісити щось невелике і легке, то в газобетон цілком можна вкрутити саморіз або вбити цвях.

Висить – не падає))

5. Звукоізоляція

Важкі матеріали мають кращу звукоізоляцію ніж газобетон. Тому в будинках з газобетону у мешканців менше шансів на приватне особисте життя, все буде на слуху у інших домочадців.

6. Невисока вартість будинку під час продажу

Газобетонні будинки прийнято відносити до недорогого житла. Однозначно погодитися з цим твердженням не можу. Іноді цінник будинку з газобетону дорівнює вартості бетонного будинку.

Для тих, хто “не дружить” з головою…

Неодноразово чув від людей, що дірку в газобетоні можна проколупнути нігтем. Цікаво, вони самі пробували це зробити? Нехай спробують і скажуть, скільки тижнів їм треба було на це.))

Також ходять чутки, що в газобетонні будинки часто проникають злодії, оскільки легко прорізати в стіні отвір. Цікаво, якщо злочинці будуть працювати кувалдами і пилами, чи зможуть вони залишитися непоміченими? Я пиляв блоки ручною ножівкою – втома пристойна! Думаю, злодіям легше буде пробратися в вікно, ніж півночі стояти і пиляти отвір.

Власне, це головні мінуси, які я помітив, живучи в газобетонному будинку. Якщо вас вони не лякають, то сміливо приступайте до будівництва або купівлі такого житла.

Поділись з друзями...