8 РЕЧЕЙ, ЯКІ В УКРАЇНІ НАБАГАТО КРАЩІ, НІЖ В ЄВРОПІ

Економіст IMF Group Ukraine Михайло Кухар описав 8 речей, які в Україні набагато кращі, ніж в Європі

1. З точки зору бізнес-клімату: Україна – найбільший непозадекларований офшор на кордоні з Євросоюзом.

2. Ніде в в світі немає таких низьких податків на доходи фізосіб-підприємців (6 %) як в Україні! Навіть в офшорных зонах!

Німці і французи (приватні підприємці) «обналічуються» в країнах Балтії під 22% і помирають від щастя, що уникнули 50-60% податків у себе на батьківщині…

Виняток – тільки Швейцарія і Болгарія. Але їх схеми уже напівзаконні.

3. Свобода за кермом. Україна — дивовижна країна, де за 4 роки відсутності дорожної поліції кількість аварій і смертей зменшилась.

Водії стали ввічливішими один до одного, самоорганізувались пропускати із смуги в смугу, хоча і далі люблять їздити швидко.

Дай Бог вам, українські водії, ніколи не відчувати того рівня стресу, що відчуває КОЖНОГО ДНЯ за кермом житель європейських столиць, завішаних смарт-камерами контролю порушень, коли ти в три рази прискорюєшся, щоби уникнути «підозри» у швидкості 50-70 км/годину і ризикуєш отримати штрафів на всю свою тижневу зарплату!

Повірте, ви навіть не можете собі уявити цей рівень стресу за кермом, що відчувають європейські водії КОЖНИЙ ДЕНЬ СВОГО ЖИТТЯ. Так що радійте цій вашій свободі, яку у вас ще не відібрали.

Україна — остання країна Європі, де водіїв при їзді стримують лиш почуття взаємної ввічливості.

4. Населення ТОТАЛЬНО не платить податки із своїх доходів.

І за 26 років цієї вakxаналії ще ніхто нікого за це не посадив!

Більше того, в Україні діє презумпція невинності по податковим звинуваченням (тобто податкова має довести що ви незаконно заробили ці гроші), а у всій Європі ПРЕЗУМПЦІЯ НЕВИННОСТІ ПО ПОДАТКОВИХ ЗЛОЧИНАХ (тобто ви зобов’язані пояснити звідки у вас гроші на квартиру, на машину, на літній відпочинок. Інакше – ви вважаєтеся винним).

5. В Україні банківський сервіс — на рівні кращих американських і сингапурських банків!

Тобто, останніх досягнень в світі!
Европейскі банки навмисно «застигли» в своєму розвитку 8-10 років назад.

В 95% європейских банків НЕМОЖЛИВО отримати наступні банківські послуги, які в Україні існують давно і стали звичними.

Мультивалютні рахунки, дві чи три карточки в різних валютах для управління рахунком, керування рахунком по телефону (не через колл-центр візи в Лондоні), обмін налічки іноземної валюти, власні додатки для айфонів для управління рахунком.

А перерахунок грошей один-одному по номеру карточки віза і імені власника – це просто вищий пілотаж, якого немає навіть в Америці.

А мої знайомі банкіри в Парижі і в Ризі досі не вірять, коли я їм розповідаю, що таке взагалі можливе.

Європейці не дурніші за нас, але функції податкового контролю, що накладаються на банки, як гирі тягнуть їх вниз, сповільнюючи розвиток…

Що? Перерахунок з карточки на карточку? – Ні! Податкова буде проти, так як занадто важко вслідкувати за грошима! Ні! – І сервіс не вводиться.

Європейськими карточками ви не зможете розрахуватися на 70 % сайтів в інтернеті чи купити біткоїни. Як ви знаєте, в Україні немає таких проблем взагалі.

6. За 100-мегабітний інтернет, що стоїть у вас вдома і передається «Волею» за 5 долл в місяць ви в ЄС від Балтії до Англії заплатили б від 50 євро до 100 фунтів в місяць.

У нас європейська якість мобільного зв’язку , а вартує це копійки, тому що сфера айті не перенавантажена бюрократією і ліцензуванням.

7. У КОЖНОГО жителя України, в якого є комп’ютер чи айфон — він забитий під зав’язку музикою і кіно, скачаними абсолютно безплатно! Тобто, навіть без сплати 0,99 долл за трек через Apple store.

Вся країна вільно дивиться всі серіали Netflix навіть не підозрюючи, що для їх європейських сусідів така розкіш вартує близько 1000 євро в рік!

А за кожний скачаний піратським способом трек чи фільм (якщо ви не здогадалися включити VPN) німецька поліція знайде вас по айпі і випише штраф в 600 євро.

Україна — це не тільки найбільший офшор в Європі — це ще і найбільший піратський острів в інтернет із вільним обміном музикою, книгами, фільмами, навчаючими програмами.

8. Ми сприймаємо це як належне, але ми, виявляється, ще й страшно смачно і дешево їмо.

Причому, в основному, натуральні продукти.

Я ставлю Україну на 4 місце серед 27 країн Європи після Франції, Італії і Іспанії за кількістю і якістю дорогих (вищого класу) і середнього класу ресторанів. І на 1 місце по співвідношенню ціна/якість.

Ми самі не відчули, як прокинулись в країні, де не залишилось жодної заправки навіть (не те щоб кафе), де б не стояли дорогі каво-машини як в кращих кафе в центрі Мілану.

У нас важко знайти погану каву навіть на Оболоні. В Берліні чи Ризі – важко знайти хорошу.

Якщо ви не харчуєтесь в ресторанах, а звикли купувати їжу на ринку – в Європі на вас чекає великий шок.

В величезному Кауфленді в Берліні — на 3000 метрів торгових площадок нема ні одного куточка, де б продавалося живе м’ясо. Тільки готові варені і копчені ковбаси. Максимум – фарш.

Свіжих фермерських кур, говядину, телятину, свинину за ціною 4-8 євро за кг — ви не знайдете ніде в Європі!

На моїх очах з 2004 по 2008-й рік вмирав останній такий фермерський ринок в парижському Сент-Жермен…

Де можна купити свіжі яйця, сири, паштети, м’ясо і рибу – у фермерів із Нормандії кожного ранку. Тепер там величезний флагманський Apple store…

Такої кількості свіжих фермерських продуктів в кроковій доступності від дому, як в Києві, з його багаточисленними ринками – ви не знайдете в жодній з європейських столиць.

Їх замінили величезні продуктові моли на окраїнах із стандартними пакетами ГМО-шної полуниці круглий рік.

Винятки є, від Салоників до Хельсинки — але це, нажаль, винятки, що підтверджують правила…

Є багато речей, в яких Україна краща за Європу, але 60 % нашого населення ще не скоро навчаться цьому вірити.

Вони будуть плакати і плакати, нарікати і нарікати, – тому що ми нація плакальників і жалобщиків! Вони не здатні повірити, що існує хоч одна така річ…

Хоча при цьому вони кажуть, що люблять Україну, – а насправді соромляться її і готові пройти через будь-які приниження, аби лишень жити в Європі…

Джерело 

Поділись з друзями...