9.11: роковини найстрашніших терактів в історії людства, весь світ сумує

Сьогодні роковини наймасштабнішого теракту в США
 Сьогодні, 11 вересня виповнюється 17 років від дня терористичних нападів на США. У цей день у всьому світі вшановують пам’ять жертв теракту 9/11, в результаті якого загинуло близько трьох тисяч осіб. пише Знай
   11 вересня 2001 року терористи-смертники, використавши чотири захоплені пасажирські літаки, здійснили ряд атак, жертвами яких стали 2977 людей.

Нагадаємо хід жахливих подій того дня.

Спочатку два літаки один за одним врізалися у вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

О 8:46 ранку за північноамериканським східним часом перший літак врізався в північну башту Всесвітнього торгового центру на Нижньому Манхеттені між 93 і 99 поверхами.

   

Літак практично повністю іде всередину будівлі, пробиваючи її до середини, де знаходяться силові конструкції, перерізає всі три сходових колодязя, засипаючи їх уламками.

Люди, що знаходяться нижче зони удару, евакуюються з будівлі, люди, що опинилися вище, не можуть цього зробити через те, що всі сходи перерізані.

Через 17 хвилин другий літак врізався в Південну вежу. Частини літака пробивають будівлю наскрізь і вилітають і східного і північного боку, деякі з них впали на землю в шести кварталах від будівлі.

Починається повна евакуація всіх, хто знаходився в Південній вежі нижче зони попадання літака. Одна зі сходових кліток залишається заблокованою в зоні попадання, але сходовий колодязь заповнений димом. Через це багато людей з верхніх поверхів піднімаються на дах, замість того, щоб спуститися по цих сходах.

Менш ніж через 90 хвилин вежі-близнюки, в яких щодня працювали до 50 тисяч чоловік, впали.

    

О 9:37 третій авіалайнер з пасажирами на борту врізався в західний фасад Пентагону у Вашингтоні, спровокувавши сильну пожежу. Це крило Пентагону знаходилося на ремонті, і більшість офісів в ньому не були зайняті. Загинули всі 64 людини на борту і 125 чоловік в будівлі.

Четвертий літак о 10:03 впав в полі в штаті Пенсільванія після того, як на борту сталася сутички пасажирів з групою терористів. Він слідував до Капітолію чи до Білого дому, але завдяки сміливості пасажирів, які вже знали про те, що США піддалися нападам, терористи не змогли здійснити свій задум.

    

Згідно з даними, опублікованими в підсумковому звіті Національної комісії з терористичних атак проти США, у Всесвітньому торговому центрі загинули понад 2600 людей; в Пентагоні загинули 125 осіб. Ще 256 людей загинули в усіх чотирьох літаках.

Наслідки

Атака на вежі-близнюки, крім усього іншого, потужно вдарила по економіці США: американські акції втратили $ 1,2 трильйона протягом тижня.

Тисячі тонн токсичного сміття, що утворилося в результаті обвалення веж ВТЦ, містили не менше двох з половиною тисяч різних компонентів: 50% – будівельне сміття та інші неволоконні матеріали, 40% – скло і волоконні матеріали, 9,2% – целюлоза, 0,8 % – азбест, а також свинець і ртуть.

Крім того, через щпожежі, які тривали кілька місяців, в атмосферу було викинуто надзвичайно велика кількість токсичних речовин, деякі з яких потрапили в навколишнє середовище.

Це призвело до зростання захворювань серед рятувальників і тих, хто займався відновлювальними роботами, багато з них піддалися безпосередньому впливу шкідливих випарів уламків будівель.

  Ці безпрецедентні теракти, які назавжди змінили Америку, вчинили 19 молодих арабів, виконуючи накази ісламістів, що базувалися в Афганістані.

Після 11 вересня 2001 року боротьба з тероризмом стала однією з головних глобальних проблем міжнародної політики.

В США, починаючи з 2002 року в цей день вшановують пам’ять загиблих. На місці трагедії звели Національний меморіал і музей 11 вересня.
Переважна більшість американців досі називають цей день 9/11.

Поділись з друзями...