Чому біля себе потрібно мати військовий квиток і, що загрожує тим у кого він відсутній

Адвокат Ростислав Кравець пояснив деякі моменти щодо прийняття на роботу чи звільнення з неї при наявності чи відсутності військового квитка. У своєму YouTube-каналі він пояснив, чи є підставою звільнення з роботи відсутність військового квитка, чи прописного свідоцтва, чи постановки на військовий облік, чи є це підставою відмови у прийнятті на роботу у разі, якщо не надається відповідно військовий документ.

Він розпочав з питання звільнення з роботи у зв’язку з відсутністю військово-облікового документа, тобто або військового квитка, або відповідного прописного свідоцтва, або тимчасовою свідоцтва.

“Кодекс Закону “Про працю” не передбачає звільнення з роботи особи у разі відсутності в неї військового квитка або прописного свідоцтва. Тому будь-які погрози керівників через те, що ви не стали на військовий облік чи ви не надаєте відповідні військово-облікові документи, не є підставою для звільнення вас з роботи”, – наголосив Кравець.

Адвокат далі розібрався, чи можуть вас не взяти на роботу через відсутність військово-облікового документа.

Він зазначив, що і Кодекс законів про працю, і стаття 43 Конституції гарантує особі працевлаштування. Він назвав відмову у прийнятті на роботу у зв’язку з відсутністю військового квитка “дискримінацією”. Кравець наголосив, що це не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу.

“Підсумовуючи все сказане, розповідаю: звільнити вас у зв’язку з відсутністю військово-облікового документа не можуть, відмовити, на мій погляд, у прийнятті на роботу у зв’язку з відсутністю військового квитка вас теж не можуть”, – каже правник.

Також він зазначив, що на сьогодні перевірок роботодавців немає, як і немає допуску до них представників ТЦК.

Що не можна зробити військовозобов’язаним в Україні без військового квитка?
Раніше адвокат Тарас Никифорчук прокоментував повідомлення ЗМІ про те, що в Україні без військового квитка ні полікуватися, ні працевлаштуватися чи одружитися не вдасться. Він звернув увагу на те, що для прийняття на роботу потрібно надати військовий квиток або приписне свідоцтво з військкомату. Правник наголошував, що лікарі мають приймати пацієнтів навіть без військового квитка.

А адвокат Євгенія Рябека наголосила, що чоловікові, який не взяв із собою військовий квиток, можуть вручити повістку. Він візьме цю повістку й піде до ТЦК вже з квитком.

джерело

Поділись з друзями...