“Дешевий сир подають лише в мишоловках”: Порошенко прокоментував підвищення ціни на газ. Зменшення тарифів не чекайте

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна взяла на себе обов’язки зрівняти внутрішні і зовнішні ціни на газ ще у 2008 році, за підписом прем’єр-міністра того часу. передає korupciya.

Про це він заявив 31 жовтня під час зустрічі з представниками бізнесу.

За його словами, розрахунки по старих кредитах наразі складають 54 млрд боргу.

“Меморандум з МВФ підписали 31 жовтня 2008 року. Рівно 10 років тому, дивно, що опозиція не святкує цю урочисту дату”, – сказав він.

“Хто на той час був прем’єр-міністром, я називати не буду. Французькою це звучить так: “Шерше ля фам”. Але хто б там не був, подібні зобов’язання носять не персональний характер, а міжнародно-правовий характер. Хоча, брали одні, а виконувати мають інші. Селяві”, – додав президент.

За словами президента, якби Україні не потрібно було виплачувати борги, вона б змогла утриматися від траншу МВФ.

Порошенко також заявив, що дешевий сир подають лише в мишоловках, а дешевий газ – в російській клітці і  тільки так можна виконати обіцянку про зниження тарифів на газ вдвічі, або втричі.

Угоду про врегулювання ціни на газ в Україні підписали у 2008 році тодішній керівник МВФ Домінік Стросс-Канн та прем’єр-міністр України того часу Юлія Тимошенко. Порошенко також сказав, що відповідні зобов’язання Україна взяла, коли прем’єр-міністр Володимир Гройсман ще був мером Вінниці.

Поділись з друзями...