Догралися! «Дядьку, прости…»: Кіріла посилають до Варфоломія просити прощення

У Росії шкодують, що затіяли скандал через Томос для України. У Росії дарма підняли шум через автокефалію української церкви, адже в результаті з’ясувалося, що РПЦ не церква, а нелегальна секта. Про це в ефірі російського радіо “Эхо Москвы” розповів публіцист Олександр Невзоров.

“Томос буквально перекладається як «шматок». Це шматок світу, який дає право на торгівлю магічними послугами на певній території, дає право бути церквою. Якщо просто зібрався натовп ідіотів, який вирішив заробляти, лякаючи бабусь пеклом – це непоганий бізнес, – але такий натовп церквою вважатися ніяк не може.

Якщо ж цей натовп вирішив заробляти на стареньких та інших слаборозвинених, пошивши трешові костюми, відростивши пузо, бороди, виготовивши аксесуари у вигляді димарів, бризкалок, то він все одно не може називатися церквою. Щоб стати церквою – потрібен Томос. Тобто – це офіційний шматок світу, який може дати тільки найголовніший піп. У православ’ї це – Константинопольський патріарх”, – каже Невзоров.

Публіцист нагадав, що під час скандалу довкола української автокефалії раптом з’ясувалося, що сама РПЦ Томосу немає:

“Тобто за церковними правилами торгівлю магічними послугами РПЦ здійснювати не може і церквою вважатися теж не може. От чорт знає, як це вийшло. Перші спроби автокефалізації Російська церква зробила в кінці XV століття, а утворилася вона остаточно в кінці XVI століття на якихось дуже кволих підставах. А ось Томос вона отримати забула. Ось коли Гундяєв їздив на Фанар, його там, як годиться, запитали: «Де твій Томос?» Він поплескав себе по кишенях і сказав: «У іншому піджаку забув, який в Москві”.

“Нікому тоді в голову не прийшло запитати, заглибитися в це питання і з’ясувати, що цього Томосу в принципі немає, – каже Олександр Невзоров. – Але Константинопольські скнари полізли в архіви і з’ясували, що у РПЦ Томосу, тобто ліцензії бути церквою, дійсно за фактом немає.

Це підтвердив єпископ Тельміський Іов. Він офіційно повідомив, що обдарування Томосу РПЦ ніколи не відбувалося. Причому він сам був здивований таким фактом. Як таке вийшло, абсолютно невідомо…

Коротше, вийшло все, як завжди в Росії: як з Солсбері, як з «Арматі», як з дірками в ракеті, як з виборами в Примор’ї”.

Публіцист наголошує, що Томос для священнослужителів – це вкрай важливо.

“Якщо сприймати всерйоз всі ці церковні правила канону, то РПЦ – це абсолютно незаконна організація, що називається, самосвяти, по суті справи, секта. І Гундяєву треба було б зараз не грубіянити і не влаштовувати істерики, а виправляти якимось чином помилку XVI століття і самому їхати по Томос.

Загалом, дарма затіяли всю цю бодягу, треба було тихо-тихо віддати Україну і не обурюватися, не піднімати ніякого шуму. Але підвела дика жадібність. Вони дуже не хотіли втрачати мільярди з 12 тисяч українських парафій. І вихід, звичайно, може бути тільки один – це щоб Гундяєв їхав на Фанар з абсолютно іншими інтонаціями.

Я знаю чарівні слова, які можуть йому допомогти: «Дядьку, прости заsранця». Можливо, це внесе позитивну ноту в ці відносини”, – каже Невзоров.

Джерело

Поділись з друзями...