Дві пенсії в один місяць: міністр соцполітики розказала, як отримувати по 7000 гривень

Згідно з даними, середній розмір пенсії в Україні 3500 грн. Однак, Міністр соцполітики України Марина Лазебна розповіла, як можна збільшити цей розмір в два рази – до 7000 грн, повідомляє  ukrainianwall.com.

Варто зазначити, що такий розмір виплат може очікувати українських пенсіонерів за деяких умов. По-перше, такі виплати можуть отримувати майбутні покоління, а не нинішні пенсіонери. По-друге, такий розмір виплат можливий в разі запуску накопичувальної пенсійної системи.

Міністр повідомила, що всі пропозиції, як досягти такого рівня виплат, вже представлені президенту України Володимиру Зеленському. За словами Лазебний, спочатку потрібно навести порядок у солідарній пенсійній системі. Вона зазначила, що, з огляду на нинішній розмір заробітної плати і мінімальний дохід, українець міг би отримувати виплати з двох джерел – солідарної та накопичувальної систем. Тоді середня виплата склала б 7000 грн.

За підрахунками, якщо українець, якому виповнилося трохи більше 35 років почне відкладати по 600 грн щомісяця, то протягом 15 років це б дозволило йому отримувати в середньому по 3200 грн. Середній розмір виплат у солідарній пенсійній системі становить приблизно 3500 грн, тому і виходить майже 7000 грн пенсії. Варто зауважити, що розрахунки проводилися за станом на цей час. При визначенні суми враховувався дохід за рік на 3% більше рівня інфляції – 0,25% в місяць. Міністр вважає, що це реальний рівень. Також Лазебная прогнозує, що накопичені протягом трудового періоду гроші можна буде передати у спадок.

Поділись з друзями...