Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/var/tmp/#sql_3c5_0.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /sites/tochkazoru.pp.ua/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Електронний квиток на всю зарплату: у Києві знову злетять ціни на громадський транспорт – Точка Зору

Електронний квиток на всю зарплату: у Києві знову злетять ціни на громадський транспорт

Чергове подорожчання у Київському транспорті

Електронний квиток на всю зарплату: у Києві знову злетять ціни на громадський транспорт

Незабаром громадський транспорт у Києві кардинально зміниться. Нововведення торкнуться проїзних документів. Кондукторів буде ліквідовано, на їх місце прийдуть електронні девайси. Запустити такий експеримент планується вже цієї осені. Проект відповідного розпорядження був опублікований на сайті КМДА. Експерти попереджають, що таке нововведення змусить підняти ціну на проїзд у приватних перевізників.

   
  Документ передбачає, що всі пасажирські перевезення в столиці будуть здійснюватися тільки за допомогою електронного квитка. І якщо в муніципальному транспорті дорогу електроніку встановлять за рахунок бюджету, приватним перевізникам доведеться закупити її за свій рахунок.

Ціна кожного девайса становить близько 15-20 тис. грн.

Відповідно, вартість проїзду в столичних маршрутках орієнтовно підніметься з 8 грн до 10 грн.

   Проект передбачає повний перехід на безготівкові форми оплати, відмова від кондукторів і посилення контролю за оплатою проїзду. Передбачено кілька видів електронного квитка:

Разовий квиток.
Багаторазовий квиток, який можна регулярно поповнювати.
Проїзний на місяць (або інший термін) без обмеження кількості поїздок на один або декілька видів транспорту.
Проїзний на певну кількість поїздок.
Проїзний в залежності від дальності поїздки.
Придбати електронний талон можна буде транспортної, банківської, соціальної (пільгової) картою. Носієм електронного квитка може бути учнівський або студентський квиток, а також смартфон (або інший електронний носій), на якій встановлено спеціальний додаток.

Раніше в КМДА обіцяли, що е-квитки з листопада будуть працювати в тестовому режимі. Оплатити поїздку через валідатори в громадському транспорті можна буде кількома способами.

Свої враження про роботу даного девайсу можна буде залишити на сайті КМДА. Протягом місяця роботи валідатора буде оцінюватися його ефективність і прибутковість. Якщо експеримент буде завершено вдало, то вже в наступному році планується повний перехід на нову систему оплати у громадському транспорті. З одного боку дуже мудре рішення, але з іншого боку – чи готові українці платити за проїзд ще більше? Дочекаємося нововведення і про все дізнаємося.

Поділись з друзями...