«ХОЧУТЬ ДАЛІ КРАСТИ У ХВ0РИХ»! ПОТУЖНИЙ ПОСТ СУПРУН ПРО КОРУПЦІЮ В МЕДИЧНІЙ СФЕРІ

Відсторонена від посади в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун опублікувала викривальний текст про корупцію в медичній сфері України.

“Потворна радянська і пострадянська дійсність сформували ілюзію неподільного зв’язку людської гідності, соціального статусу і розміру банківського рахунку. У суспільстві, де люди позбавлені волі і можливостей реалізувати свої конституційні права, гідність замінюється грошима. Вартістю автомобіля судді, ціною годинника на руці патріарха, кількістю квадратних метрів в заміському будинку.”

Про це відсторонена від посади в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пише в своєму Facebook, повідомляє Диалог.UA.

“Шановані люди в потворній пострадянській дійсності, де права і свободи з’явилися тільки на папері, а доступ до «рівних» можливостей отримали тільки ті, хто працював ліктями у годівниці з грошима державного бюджету. Хто вони?

Ті, хто має владу і гроші судді, головні лікарі, ректори університетів, місцеві чиновники і держслужбовці високого рангу. Їх об’єднує право приймати рішення, розпоряджатися державними грошима, впливати на тендери.

Але зима 2013/14 показала, що нас – тих, хто знає, що гідність – це свобода бути собою за будь-яких обставин, набагато більше, ніж здавалося «важливим людям». Дуже важливим. І ми бачили, як легко їм втрачати гідність, тікаючи, трохи протискуючись крізь металошукач аеропорту в лютому 2014-го, прикидатися смертельно хворими, лежачи голими під ковдрою в клітинку, даючі ганебні прес-конференції в ролі безправного втікача-маріонетки сусіднього диктатора.

Якщо вимірювати гідність в грошах і статус, можна піти на що завгодно, щоб зберегти їх. Вони все що завгодно проміняють на ці гроші. На наші гроші. Оскільки немає ніяких державних грошей. Є тільки гроші платників податків. Вони готові брехати, щоб продовжувати красти гроші на ліки в смертельно хворих людей.

Вони готові підривати національну безпеку і дискредитувати вакцинацію, щоб заробити політичні бонуси, гарантувати їм доступ до розпорядження нашими грошима. Вони готові каламутити воду, тому що не можуть жити в прозорій.

Впевнена, що несподівано для них усіх, саме зміни в системі охорони здоров’я стали тривожним маячком для корупціонерів. Система дуже швидко повернулася обличчям до людини, і люди на це дуже швидко відповіли підтримкою. Система це зробила не за додаткові гроші, а просто використовуючи обмежений наявний ресурс без корупційної складової.

Ми зробили пацієнта вільним у виборі і забезпечили йому право на вимогливість до якості первинної медичної допомоги (до 2021 року такі зміни торкнуться кожної медустанови).

Ми забезпечили лікарям право впливу на рішення про розмір їх зарплати, позбавивши фінансового кріпацтва. Лікар і пацієнт вільні, тобто можуть бути собою за будь-яких обставин, незалежно від політичної волі окремих чиновників.

Закон понад усе. Вільні і гідні люди – найстрашніша зброя для будь-якої закритої монополізованої системи. Адже не маючи централізованого управління, вони вибивають цеглинку за цеглинкою від оборонної стіни клептократів не тільки в охороні здоров’я, а й у всій системі.

Зміни в охороні здоров’я зараз – найлюдяніші і найчутливіші за весь час незалежності і – без перебільшення – за останні 100 років. Вони загрожують не тільки тим, хто крав гроші на ліки. Вони загрожують і тим, хто краде на будівництві доріг, на вивезенні та переробці сміття, на митниці, на оборонних замовленнях. Вони загрожують і Росії, де існування потворного режиму «червоною демократії» неможливе в умовах вільної України.

Адже свобода – більш заразна, ніж кір. І від волі немає щеплень.”, – написала Супрун.

Джерело

Поділись з друзями...