Клімкін: Остання тисяча років вкрай складної історії, але ми потрібні один одному як ніколи.

Відносини України та Польщі все більше перетворюються на “американські гірки”. Багато що можна списати на емоції, ще щось – на вибори у Польщі менш, ніж за місяць. Вчорашній твіт польського міністра закордонних справ Рау зовсім про інше. Одразу видно, що він довго і ретельно редагувався і з’явився вже після інших емоційних заяв. Про це Павло Клімкін написав на своїй сторіні у соціальній мережі Фейсбук.

Наша політика щодо Польщі названа “шкідливою та образливою” і “титанічна робота” буде потрібна для “відновлення довіри польського суспільства до доброї волі української влади”. І все це з посиланням на “порівняння між Польщею і Росією”. Російська тема є дуже токсичною в Польщі, всі поділи Польщі відбулися за російської участі.

В Польщі, та й в Єврокомісії проспали тему з моніторингом за кількістю українського зерна, що потрапляло на внутрішній ринок. “З’їхати” з цієї провини, особливо перед виборами, непросто і потребує емоцій. Очевидно, що поляки мають захищати своїх фермерів, але підійшли до цього доволі кепсько. Про взаємодію Польщі та Єврокомісії годі й говорити. Але тепер те, що власне було емоційною кризою на фоні торговельної суперечки, може перерости в кризу довіри, причому не тільки політичну, а й суспільну.

Під час війни старозавітний принцип “ворог мого ворога це мій друг” завжди має переважати. Друзі не бувають ідеальними, але інших в нас немає і вони нам конче потрібні. Зараз самий час включити антикриз і креатив, і донести полякам, що вони для нас важливі. Інакше ця криза почне жити своїм життям і заважати нам в багатьох речах – не в останню чергу під час вступу до Євросоюзу. Та й ніхто не може виключити, чи нам не прийдеться у майбутньому воювати вже разом.

В нас тисяча років вкрай складної історії, але ми потрібні один одному як ніколи.

Поділись з друзями...