Конденсат на вікнах: чому вони “плачуть” і як з цим боротися

Після заміни старих дерев’яних вікон на ПВХ господарі будинків і квартир часто помічають рясне випадання вологи на склопакетах і самому профілі.

Особливо гостро ця проблема постає в осінній та зимовий періоди. ТСН.ua розібрався, чому на пластикових вікнах збирається конденсат і як його позбутися. Чому пітніють вікна в кімнаті: основні причини Часто в народі можна зустріти досить поширене, але хибне твердження про те, що конденсат на склі з’являється через низьку якість пластикових вікон.

Насправді ж причина, чого течуть пластикові вікна, зовсім інша і пов’язана з їхньою підвищеною герметичністю порівняно з дерев’яним профілем. Через щілини вікон із дерева виходить волога і втрачається тепло. Від чого утворюється конденсат? На металопластиковому вікні він з’являється через перепад температури і випадає, коли температура повітря в приміщенні опускається до найнижчого рівня за добу. Ось чому, навіть в осінні дні склопакети не пітніють, а вранці, коли найхолодніше, з’являється конденсат.

А якщо пластикові вікна стоять на кухні, де розташовані додаткові джерела водяної пари і тепла (наприклад, кухонна плита), склопакети, коли температура опуститься до найнижчого рівня, будуть пітніти ще інтенсивніше.

Як позбутися конденсату на пластикових вікнах: 8 дієвих ідей Як прибрати конденсат на вікнах та запобігти появі в квартирі цвілі, потрібно звернути увагу на такі поради,: Регулярно провітрюйте всі кімнати хоча б 15 хвилин — свіже повітря буде зменшувати вологість у приміщенні, тим самим підтримуючи баланс тепла, якщо ж можливості відчинити вікна немає, скористайтеся кондиціонером, пам’ятайте, що в кімнаті повинна бути температура від 18 до 20 градусів. Не варто ставити на підвіконня рослини — велика кількість квітів у горщиках буде збирати та утримувати навколо себе більше вологи, тому на осінь і зиму краще забирати улюблені рослини з підвіконня.

Використовуйте осушувач повітря — цей невеликий пристрій допомагає не лише створити баланс вологи в домі, але й усунути пилові кліщі, алергени. Не варто сушити в приміщенні одяг — мокрі речі хоч і висихають в теплій квартирі значно швидше, але можуть стати причиною появи плісняви, тому потрібно розвішувати їх на балконі, користуватися сушаркою або просто ізолювати в одній кімнаті. Встановлення витяжок не лише на кухні — якщо ви не хочете або не можете купити осушувач повітря, можна скористатися і витяжкою, вона допоможе усунути зайву вологу.

Приймайте ванну за зачиненими дверима — так зайва волога не буде потрапляти до інших кімнат, не забувайте також добре провітрювати після водних процедур. Встановлення дифузорів (спеціальні пристрої для провітрювання) — з їхньою допомогою до приміщення буде надходити свіже повітря за певного положення ручки вікна, деякі моделі потребують ручного управління, інші працюють автоматично

. Витяжка під час приготування їжі — вона обов’язково повинна працювати, адже видаляє не лише неприємні запахи, але й зайву вологу.

Більше тут:

https://uanews.co.ua/news/kondensat-na-viknakh-chomu-voni-plachut-i-iak-z-tsim-borotisia_11815/

Поділись з друзями...