Ложку – як доїси: В НАТО заявили, що до закінчення контрнаступу літаки не дадуть ЗСУ

Бауер зазначив, що дискусія щодо надання сучасних західних винищувачів є важливою, проте не буде вирішена в короткостроковій перспективі для контрнаступу ЗСУ.

Про це він сказав в інтерв’ю радіостанції LBC.

“Дискусія про винищувачі є важливою, але вона не буде вирішена в короткостроковій перспективі для цього контрнаступу. Підготовка пілотів, підготовка технічного персоналу, забезпечення логістики, яка зможе підтримувати ці літаки, не будуть доступні до початку цього контрнаступу”, – зазначив Бауер.

Він додав, що це “важливо і зрозуміло” для України просити західні винищувачі, але “ми не повинні змішувати це з обговоренням контрнаступу зараз”.

На запитання, чи може Україна виграти війну проти РФ без західних винищувачів, Бауер наголосив: “Я думаю, що Україна має перевагу, тому що у неї є західні системи озброєння, вона має кращу підготовку і, що дуже важливо, набагато вищий моральний дух і мотивацію”.

Нагадаємо, питання про надання Україні F-16 обговорювалось у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”) у червні.

За даними видання Politico, передача Україні західних винищувачів F-16 може відбутися на початку 2024 року.

Поділись з друзями...