На Тернопільщині миші “попереджають” людей про вкрай холодну зиму

З початком осені по селах на Тернопільщині почалося справжнє нашестя мишей. Зазвичай людям важко пригадати, щоб таке траплялося за багато попередніх років.

Мешканці сіл поділилися своїми враженнями і думками щодо даної ситуації. Пенсіонерка Марія з Чортківського району розповідає:

“Такі миші цього року, що страшне. Роками їх вже не було вдома. Ночами не дають спати. Гонять по хаті, як коні. Вже їх трохи менше. Три тижні тому в одній кімнаті насипала їм дві літри отруєного зерна. З’їли все. Навіть не уявляю, скільки їх там було. То поздихали. В кімнаті пару днів стояв такий запах, ніби там труп лежав. Вікна відкривала”.

Миші завелися і у високих багатоповерхових будинках. Роман Островський, мешканець Копиченець, каже:

“У нас чотирьохповерховий будинок. Вилазять по каналізаційних трубах і до квартир ідуть. Це при тому, що у нас дуже багато котів є. Раніше сусіди тримали на горищі зерно, кукурудзу. Вони без проблем долазили і на горище. Зараз мандрують собі між стінами, роблять дірки. Не встигаєш замастити одну діру, а вже з’являється друга. Дадуть люди трійки, вони з’їдять і нічого. Миші адаптуються до того трійла. Так само, як ми до ковбаси адаптувалися”.

Вважається, що їх нашестя мишей знаменує холодну зиму.

“За народними спостереженнями, якщо в хаті заводяться миші, значить, вони когось виганяють з хати”, – додає пан Роман. – “Це перевірено. Знаю випадки з життя. Часто бувало таке – як розлучаються, жінка з хати виганяє чоловіка чи чоловік жінку, то перед тим у домі заводилися миші. Якщо в домі з’являються гризуни, щось передбачається. Буде щось негативне, хтось піде або якась втрата. Боротися з ними треба, але вони передвісники чогось незвичайного, небуденного. Або ж провіщують погоду. Побачимо, чи буде холодна зима”.

Детальніше читайте у “Про Те“.

Поділись з друзями...