Нарешті! Україну чекають у НАТО. Посол Великої Британії завірила – питання вже вирішено!

“Питання, чи може Україна приєднатися до НАТО, вже вирішено”

Вона відпoвіла на зaпитання, чи мoжливо членcтво України в НАТО вирішити нeгайно, як того хоче прeзидент Волoдимир Зеленcький:

“Ясно, що держави НАТО підтримують прагнення України приєднатися до НАТО. Можна сказати, що питання про те, чи може Україна приєднатися, вже вирішено в принципі.

Питання в тому, що для цього потрібно. І от розмови про це з українською стороною відбуваються регулярно, а зрушень нема.

Моє завдання як посла контактного посольства НАТО (статус “контактного посольства НАТО” є тимчасовим і переходить від однієї дипмісії Союзника до іншої зазвичай кожні два роки. З 2019 року цей статус носять спільно британське й канадське посольства. – Ред.) полягає в тому, щоб поширювати обізнаність про НАТО і розвіювати дезінформацію, а також у тому, аби вести діалог з Україною, підтримувати і допомагати їй на шляху до членства”.

Джерело

Про це сказала посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс в інтерв’ю BBC.“Із залученістю України, її участю в операціях НАТО – все чудово, і прогрес є очевидним. Але стосовно інституційних реформ, яких вимагає членство, то тут залишається багато роботи, – в деяких сферах більше, ніж в інших.

Одна з них – інституційна реформа в сфері оборони. Я послідовно і скрізь наголошую: воювати на фронті дуже важливо, але так само важливо мати надійну систему підтримки в тилу. І тут повинен бути якийсь поступ.

На додачу, статус “Партнера розширених можливостей” та План Дій щодо членства чітко говорять: є супутні реформи, в яких також має бути прогрес. Це судова реформа і реформа безпекового сектору”.

Поділись з друзями...