Обговорю Із Зеленським! Президент Грузії Жорстко Відповіла Путіну. Українці Аплодують

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що обговорить з главою України Володимиром Зеленським свою участь в урочистостях на честь 75-річчя Перемоги в Москві, на які її покликав лідер Росії Володимир Путін.

Своєю позицією вона поділилася в інтерв’ю.

“Безсумнівно, це, а також багато інших питань будуть обговорені між нами в Україні. Зараз я не зможу так прямо відповісти на це питання. Я можу сказати лише одне: якщо якась країна і має повне моральне право святкувати, а точніше згадувати жертв 9 травня, то це Грузія, так як наша роль і жертви в цій війні були величезними в порівнянні з іншими”, – сказала президентка.

“Справа в тому, що якщо туди піде весь світ, включаючи Україну і багато інших наших країн-партнерів, можливо, що це зробить і президент США, все це повинно бути взято до уваги. Але в той же час треба звернути увагу на наші прямі відносини, ситуацію на лінії окупації”, – заявила лідерка Грузії.

За словами Зурабішвілі, грузини мають бути оптимістами і сподіватися, що вони пережили найважчі часи. “І я сподіваюся, що в новому році ми побачимо іншу позицію з іншими жестами, які можуть відкрити шлях до нових кроків”, – додала вона.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі вважає, що для діалогу Тбілісі з Москвою може бути створений новий «нормандський формат». Про це вона сказала в інтерв’ю «Першому каналу» Грузії.

За словами президента Грузії, зазвичай країни вирішують свої проблеми двома способами – або війною, або дипломатією, проте Тбілісі вибрав для себе третій шлях. «Ми пропонуємо нашим друзям використовувати свої дипломатичні здібності на нашу користь», – пояснила вона.

Зурабішвілі зазначає, що на даний момент у Грузії «немає сил вести переговори поодинці», тому Тбілісі повинен спробувати залучити до діалогу з Москвою своїх міжнародних партнерів. На її думку, якщо Грузія вступить в діалог з Росією, не будучи з нею на рівних, переговори не будуть ефективними.

Крім того, президент Грузії підкреслила, що вступ в діалог з Росією не означає автоматичних поступок Москві, додавши, що країни повинні використовувати всі можливості для налагодження двосторонніх відносин.

Джерело

Поділись з друзями...