ОФІЦЕР ЗСУ: ЩОДО НАГОРОДЖЕННЯ ТЕТЯНИ ЧОРНОВОЛ ОРДЕНОМ “ЗА МУЖНІСТЬ”. ПОСТАРАЮСЯ КОРОТКО І ОБ’ЄКТИВНО

Щодо нагородження Тетяни Чорновол орденом “За мужність”. Постараюся коротко і об’єктивно.

Наскільки мені відомо, значних фронтових заслуг у Т.Чорновол немає. Вона епізодично бувала на фронті, але не встигла або не змогла здійснити нічого, гідного нагородження орденом.

Повідомляє prefiksblog.co.ua

Водночас в особистій мужності їй не відмовиш, і це ще дуже м’яко сказано. До того, як стала народним депутатом, вона:

– билася з ментами під час акці “Україна без Кучми” (березень 2001 року), під час цього скрутили і скинули з даху;

– невдовзі після цього разом з іще однією дівчиною прикувалася до рейок перед їдучим потягом, щоб привернути увагу ЗМІ до катувань ув’язнених активістів;

– брала участь у безлічі протестних акцій, блокувань, захоплень будівель, сутичок з поліцією і тітушками, неодноразово бувала затримана. Не сумніваюся, що в той період вона вже мала “дах”, який порятував би від в’язниці

– але на ній це не написано, і безмозкі дуболоми з кийками запросто могли покалічити. Одного разу, під час Майдану, було серйозно побито. Усі, хто бачив відео, як вона тоді боролася за життя, намагаючись втекти від переслідувачів на значно потужнішій машині, були вражені витримкою. Без сумніву, це не було подвигом в інтересах держави, але це свідчення характеру.

Я в той час знаходилась приблизно там само, де й вона, тобто на тих самих акціях, в такому самому статусі – журналіста, але і близько б не наважилась так “нариватися”. Бо не хотіла, щоб мене покалічили.

Ці вчинки, звичайно, можна оцінювати по-різному, в залежності від ставлення до самої Тетяни. Можна – як самопіар чи пошук “дози” адреналінового наркомана, а можна – як корисні для держави патріотичні вчинки, пов’язані з ризиком для життя і здоров’я.

Якщо наші можновладці, включно з президентом, вважають, що це був саме другий варіант – Тетяні можна було давати нагороду. Але – не таку, які дають фронтовикам за ФРОНТОВІ подвиги, не бойову, а якусь іншу. Щоб не знецінювати державні бойові нагороди.

У мене все.

Олена Білозерська

Поділись з друзями...