Опитування показало, скільки українців вважають Росію агресором

Майже дві третини опитаних громадян України – 63% — вважають Російську Федерацію країною-агресором щодо України.

Про це свідчать результати спільного соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова та Соціологічною групою «Рейтинг».

«Ми задавали питання: «Чи вважають Росію країною-агресором щодо України?». Переважна більшість – 63%, майже дві третини опитаних – вважають так, 22% – не вважають, 15% – вагаються із відповіддю», — сказав директор Соціологічної служби центру Разумкова Андрій Биченко.

За його словами, у регіональному розрізі вважає Росію країною-агресором переважна більшість респондентів на заході та в центрі України.

«На сході приблизно порівну вважають і не вважають, і на півдні трохи більше не вважають Росію агресором, ніж вважають. Цікавими, на мою думку, є відповіді на це питання серед тих, хто виступає за вступ до НАТО та проти вступу до НАТО. Зрозуміло, що 88%, тобто переважна більшість тих, хто виступає за вступ до НАТО, вважають Росію агресором. При цьому серед тих, хто проти вступу до НАТО, вважає Росію агресором 40%. Тобто ми бачимо, що багато українців не побачили ефективність НАТО в нашому протистоянні з Росією», — сказав Биченко.

На його думку, це пов’язано з тим, що Україна не отримала настільки явної підтримки від структур Заходу – принаймні, як того прагнула. Також він розповів про рівень підтримки українцями вступу України до Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору.

«Якби сьогодні проводився референдум щодо вступу України до ЄС, то половина – 50% — проголосували би за вступ, а 30% – проти вступу», — сказав він.

Водночас вступ до НАТО має дещо більше прихильників (40%), ніж противників (36%). Прозахідний вектор користується вищим рівнем підтримки серед жителів центрально-західних регіонів, більш молодших і заможніших респондентів. За останні 2 роки рівень підтримки вступу України як до ЄС, так і до НАТО дещо знизився.

Окрім того, соціологи зазначають, що за останній місяць дещо зростає рівень підтримки мирних шляхів вирішення проблеми на Донбасі. Так, 31% опитаних висловлюються за припинення військових дій на Донбасі та визнання цих територій тимчасово окупованими, 27% – за надання цим територіям федеративного статусу в складі України. Лише 8% підтримують відділення цих територій від України, а кожен шостий (17%) не визначився щодо цього питання. З іншого боку – 17% вважають, що необхідно продовжувати військові дії до повного відновлення української влади на окупованих територіях – рівень підтримки альтернативи знизився з 21 до 17%.

Опитування провели 19 жовтня – 2 листопада 2018-го. Опитали 10 тис. респондентів віком від 18 років в усіх областях України (без врахування АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Статистична похибка вибірки становить не більш як 1%.

Джерело: https://gazeta.ua/

Поділись з друзями...