Ось тобі і брати: Польща зрадила Україну у найважливіший момент, такого не очікував ніхто

Як відомо, щоб Україна отримала Томос про автокефалію, необхідно не тільки рішення Константинополя, але і згода всіх Помісних Церков. Польська Православна Церква закликала не поспішати з наданням автокефалії для УПЦ. Про це йдеться в листі секретаря канцелярії Польської Православної Церкви Єжи Дорошкевича, що надійшов в РБК у відповідь на запит з проханням висловити своє ставлення до автокефалії УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Секретар канцелярії Польської Православної Церкви відповідає, посилаючись на витяг з протоколу засідань Архієрейського собору Польської Церкви від 9 травня 2018 року. У ньому йдеться: «автокефалію надає Мати-Церква тільки після узгодження з Предстоятелями всіх Помісних Церков». За повідомленням видання, він зазначає, що поспішні дії можуть поглибити розкол в Україні. «В даний час в Україні склалася ситуація, про яку повинні дбати всі Помісні Православні Церкви», — йдеться в листі Єжи Дорошкевича.

Секретар канцелярії Польської Церкви також повідомляє, що «в Україні існує кілька розкольницьких церков православної церкви, які повинні зробити покаяння і повернутися до канонів православної церкви. Тільки тоді почнеться обговорення питання про надання автокефалії».

Відзначимо, що 7 вересня Вселенський Патріарх Варфоломій призначив двох своїх екзархів в Україні. У повідомленні про їх призначення говорилося, що це було необхідно в рамках підготовки до надання автокефалії УПЦ. Українська Православна Церква назвала ці дії «грубим порушенням канонічної території».

Джерело: «Знай.uа«

Поділись з друзями...