ПАЦІЄНТІВ ПОТРІБНО ПЕРЕВОЗИТИ ВПЕРЕД НОГАМИ — СУПРУН

Глава МОЗ назвала дві важливі причини, за якими в усьому світі такий спосіб транспортування став усталеною практикою.
Пацієнтів можна і потрібно транспортувати вперед ногами. Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook у четвер, 20 вересня.

«Іноді забобони перемагають здоровий глузд. Особливо дивує, коли спостерігаю віру в «погані прикмети» серед медиків — людей, які в прийнятті рішень повинні керуватися фактами, доказовою медициною і бути експертами з логічного мислення», — написала Супрун.

Вона розповіла, що до неї недавно звернувся лікар з проханням вплинути на розвінчання забобон про те, що в жодному разі не можна перевозити пацієнта на каталці або ношах ногами вперед, тому що так «виносять небіжчика» і це погана прикмета.

«Часто це відбувається за запитом самих пацієнтів або їхніх родичів, а часто і з ініціативи медпрацівників. Вони можуть навіть робити непотрібні або складні додаткові рухи, щоб розвернути пацієнта в іншому напрямку, але це жодним чином не йде на користь нікому», — зазначила Супрун.

Вона також наголосила, що у всіх міжнародних протоколах є тільки одна рекомендація — транспортувати людину вперед ногами. Ця рекомендація стосується транспортування пацієнтів як до будівлі лікарні, так і всередині.

На це, зазначає міністр, є важливі причини:

— Це знижує ризик травмування людини, адже медики часто рухають каталку дуже швидко і можуть зачепити нею стіни, меблі або інші предмети.

— Така позиція допомагає самому пацієнту бачити напрямок, куди його везуть.

«У всьому світі перевозити пацієнтів ногами вперед — усталена практика», — зауважила Супрун.

Раніше Уляна Супрун розвінчала міф про шкоду бігу для хребта.

Джерело

Поділись з друзями...