Південну Африку накрила люта зима

У Південній Африці випав сніг, опади здивували жителів Кейптауна, столиці ПАР

Вранці 3 липня місцеві жителі виявили на вулиці приблизно 10-сантиметровий шар снігу. За даними ЗМІ, сніг в околицях кедрових гір не випадав 10 років. Рух декількома гірськими перевалами навіть довелося закрити. Відзначимо, що ПАР розташована в Південній півкулі і знаходиться далеко від екватора.

Нагадаємо, вперше за 130 років: червень в Україні побив відразу декілька погодних рекордів, а в останній день місяця був побитий рекорд по опадам

Опадів в столиці випало 111 мм, що склало 152% від кліматичної норми. Про це повідомили в Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського.

«Причому 30 червня їх випало 68,3 мм, що є найбільшою кількістю за 128 років спостережень для цього дня», – йдеться в повідомленні.

Попередній рекорд для 30 червня мав місце в 1896 році і склав 26,8 мм. Відзначається, що середньомісячна температура повітря червня в Києві склала +20,6 градуса, що на 2,4 градуса вище кліматичної норми.

Також повідомлялося, що в перші дні липня в Україні випав сніг. Аномалія сталася в високогірних районах Закарпаття. «Ось так сьогодні мело снігом на Чорній горі (Поп – Іван Чорногірський). Погода 1 липня в високогір’ї була різною. Хочете в казку «Дванадцять місяців»? Тоді вам в Карпати», – написав очевидець.

Холодний фронт, який приніс в Закарпатті дощі і значне зниження температури, покрив долини снігом. Однак уже через кілька годин він практично розтанув. Така погода не є аномальною. У 1999 році в деяких районах області температура повітря була всього 3 градуси Цельсія, а гори вкрив товстий шар снігу.

Джерело: https://politeka.net/

Поділись з друзями...