Почнеться вже з 1 березня. Епіфаній зробuв терmінову заяву.

Митрополит Православної церкви України Епіфаній звернувся до ООН, ОБСЄ, країн-гарантів мінського процесу, ЄС та інших міжнародних організацій bn24.biz.ua

Починаючи з 1 березня 2019 року, виникає загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів ПЦУ в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО). Про це повідомила прес-служба ПЦУ.

За словами митрополита, в зв’язку з цим існує загроза конфіскації майна громад і депортації священиків з окупованих територій Донбасу.

“З 2 березня 36 храмів і приміщень, а також єпархіальний Будинок милосердя, що належать громадам нашої церкви в окремих тимчасово окупованих районах Донецької області, можуть бути конфісковані на користь республіки”, священики – депортовані”, — повідомив Епіфаній, додавши, що окупанти вимагають від громад ПЦУ «зареєструватися за законами республіки».“Така вимога не може бути виконана, адже структура, яка видала такий “закон”, ніким не визнається”, – зазначає митрополит.

У зв’язку з цим Епіфаній звернувся до міжнародних і міжконфесійних інституцій із закликом “вплинути на тих, від кого залежить прийняття остаточних рішень з приводу цього питання, і вжити заходів з метою недопущення катастрофічного розвитку подій”.

Також раніше повідомлялося, що митрополит Київський і всієї України Єпіфаній приїхав до рідної Чернівецької області. На брифінгу з приводу прибуття Єпіфанія на малу батьківщину, глава ПЦУ заявив про реформаторську позицію вітчизняної церкви. Так у Православній

Церкві України можливі зміни:

“Ми будемо поступово, тверезо, втілювати певні реформи в житті церкви. Це не відбуватиметься швидкими темпами. Але я вірю, що навіть у питанні календаря, який теж не є догмою, ми можемо приймати відповідні зміни», — заявив він.

Він додав з приводу великого православного свята Різдва Христового:

«Але це поки що не актуально. Ми повинні проводити просвітницьку роботу, пояснювати, щоб український народ розумів, що календар – це не догма. Але потрібно ще багато попрацювати в цьому напрямку».

Поділись з друзями...