Прикмети на 13 січня: що категорично не можна робити в день Маланки

Народне свято Маланка відзначається 13 січня, на Святвечір старого Нового року. У цей день щедрують, готують кутю і, звичайно, ворожать.

Свято Маланка з’явилося в Україні ще в дохристиянські часи, тому і тепер в ньому ще залишилося багато язичницького. Це і переодягання в костюми нечистої сили, і розпалювання ритуального багаття, і ворожіння на судженого.

13 січня православна церква вшановує пам’ять преподобної Меланії. Але Маланка, яка стала символом народного свята, має мало спільного зі святою. Під час щедрування Маланку зображує хлопець, переодягнений в жіночий одяг.
маланка приметы

Маланка 13 січня: ворожіння

Всі інші учасники теж надягають маски, розмальовують обличчя, надягають вивернуті навиворіт кожухи або дивні костюми. Все це для того, щоб відлякати нечисту силу, яка, за повір’ями, увечері 13 січня вільно розгулює по світу. Колядування та щедрування теж має розполохати злих духів, які можуть принести нещастя і неврожай. Тому щедрувальників із задоволенням пускають в дім і пригощають найкращими стравами зі столу.

Такий містичний день якнайкраще підходить для ворожінь. Дівчата чекають на вечір 13 січня, щоб гадати на судженого.

На Маланку дівчата виглядають собі наречених серед щедрувальників. А у хлопців, які вже отримали відмову в вигляді гарбуза, 13 січня є шанс знову спробувати щастя і посвататися.

Якщо ж з кандидатурою нареченого дівчина ще не визначилася, то влаштовує ворожіння на судженого. Для цього треба вийти на вулицю і чекати першого зустрічного чоловіка. З якого боку він прийде – звідти і треба чекати нареченого. За його виглядом можна передбачити, буде наречений бідний чи багатий.

Якщо при цьому лунає гавкіт собаки, то майбутній чоловік буде злий, і життя з ним не складеться. А якщо чутно, як доблеює вівця, то наречену чекає мирне спокійне життя з чоловіком.
маланка 13 января, щедривки

Ворожіння на Маланку

Ще один спосіб ворожіння на Маланку – за допомогою гребеня. Його кладуть під подушку зі словами «Суджений-ряджений, розчеши мені голову». Після цього жених повинен з’явитися дівчині уві сні.

Є і ворожіння на прутиках. Увечері 13 січня в миску з водою потрібно покласти кілька прутів від віника. Вранці перевіряли миску: якщо прути зімкнулися в коло, то на дівчину чекає заміжжя.

Поділись з друзями...