Реальна історія. “Євген після бою обхопив броню танка руками і заплакав…”

Євген після бою обхопив броню танка руками і заплакав…
22 серпня 2014 українські військові атакували укріплені будинки, в яких знаходилися вогневі точки сепаратистів.

Хлопцям вдалося вивести з приміщення бойовиків, які зазнали великих втрат, але через час противник повернувся з підкріпленням. У Т-64 вийшов з ладу досилатель снаряда в танкове знаряддя. Українські військові придумали спосіб, як не вийти з-за поломки з бою: танк робив ривок, потім різко зупинявся, завдяки чому снаряди по інерції потрапляли в ствол гарматиБій тривав кілька годин. За цей час командир і навідник отримали поранення, проте це не завадило їм вести вогонь по ворожих точкам. Коли була пошкоджена ходова, танкісти відкрили вогонь по сепаратистам з кулемета.

В один з моментів бою екіпаж у складі командира танка, молодшого сержанта Сергія Ісаєва, навідника, солдата Ігоря Іванченка і механіка-водія, солдата Євгена Мартинюка зауважив трьох поранених бійців «Донбасу», які лежали на землі. Євгену Мартинюку вдалося помістити їх на корму. Завдавши значних людський шкоди сепаратистам, екіпаж відійшов в тил. Поранених товаришів благополучно відправили в лікарню.

Кажуть, що Євген Мартинюк після бою обхопив броню танка руками і заплакав. Військовий був вдячний бойовому «друга» за допомогу.

джерело

Поділись з друзями...