“Росіяни занадто добре окопалися”: США примусять Зеленського змінити стратегію війни в Україні, – Bloomberg

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі США змушуватимуть Україну перейти з наступу до оборони. Цю розмову з президентом України Володимиром Зеленським проведе радник США з національної безпеки Джейк Салліван. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.

Зазначається, що Білому домі хочуть, щоб Україна змінила стратегію боротьби з російськими окупантами. “Зеленський розуміє, чому це має сенс, хоча він не хоче це чути чи говорити про це публічно. Тож він повинен сказати Саллівану відповісти Байдену — і нагадати Конгресу США — що Україна може грати в належній обороні, лише якщо США та їхні союзники гарантують, що у неї є необхідні засоби”, — пише видання.

Також Bloomberg зазначає, що заради підтримання морального духу в Україні, де повномасштабна війна триває вже 2 роки, Зеленський вважає, що йому потрібно продовжувати заперечувати, що війна зараз зайшла у глухий кут, як нещодавно зізнався головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Контрнаступ України провалився (що розчарувало Вашингтон, який закликав Київ прийняти іншу тактику). Росіяни занадто добре окопалися, а українці втратили занадто багато солдатів і витратили надто багато боєприпасів, особливо для протиповітряної оборони від невпинних російських ракетних обстрілів. Напад завжди важчий за захист, але для України зараз про це не може бути й мови”, — пише видання.

Зазначається, що Путін також зрозумів тактичні переваги оборони і чекає на вибори у США в листопаді 2024 року, в надії, що Дональд Трамп повернеться в Білий дім, і вони укладуть угоду. Також в РФ промисловість перейшла на “військові рейки”, а 8% ВВП на армію в РФ перевищить соціальні витрати, тоді як Україна має менше ресурсів, а ентузіазм західних партнерів спадає.

“Шокуюче в цьому розумінні те, наскільки сильно Захід уже зрадив Київ”, — констатує Bloomberg. В статті зазначається, що в розмові Зеленський і Салліван дійдуть згоди, що продовження наступу не має сенсу.

“Отже, Зеленський повинен прошепотіти Саллівану те, що обидва вони вже знають: звичайно, ми припинимо їздити на наших танках Western Abrams, Leopard і Challenger по багнюці та траншеях, поки росіяни кишать безпілотниками згори. Ми припинимо це, бо це не має сенсу. Натомість ми спробуємо втримати те, що у нас ще є, навіть якщо наші співвітчизники в окупованій частині України будуть думати, що ми кидаємо їх на поталу російським панам”, — пише видання. На момент публікації в Офісі президента не коментували новий матеріал Bloomberg.

Поділись з друзями...