Щоб ніколи мої діти й онуки про це не забули, завжди пам’ятали – хто це з нами зробив, і не допустили повторення!

Отримав докір від родича, що я “занадто критичний до нашого радянського минулого”. Наводжу злегка відредаговану відповідь:

Я розповім про розділ Німеччини на Західну і Східну – хто яку протегував і в якій краще жилося людям. А потім – про розділ Кореї на Південну і Північну, з такими ж наслідками. І про напад на Угорщину в 56-му, на Чехословаччину в 68-му, на Афган в 79-му… Згадаю про Придністров’я, Абхазію, Південну Осетію, Крим…

А на Криму я зупинюся докладніше – розповім про підлий, зрадницький удар у спину, про Будапештський меморандум, про “зелених чоловічків”, яких там спочатку “не було”, а потім, виявляється, були; про їх медалі “За визволення Криму” з датами від 20-го лютого (коли Янукович ще й не думав збігати), про “ми були готові застосувати ядерну зброю” проти нашої країни, яка свою зброю раніше віддала “їм” в обмін на гарантії своєї безпеки…

І дуже, дуже докладно буду розповідати про найбільший штучний Голодомор в історії людства, організований “найпрогресивнішим у світі режимом” на території України і Кубані (більшість жителів якої були Українцями, і яка свого часу була частиною України – див. Карти 18-го року і перепис 26-го). Розповім про розстрільний “Закон про 5-х колосків”, про те як у людей відбирали всю знайдену провізію (навіть приготовлену!), про кордони НКВС, про блукаючих людей у вимираючих селах, про ешелони українського зерна на експорт. Покажу фотографії та кадри хроніки – щоб ніколи, НІКОЛИ мої діти й онуки про це не забули, завжди пам’ятали – хто це з нами зробив, і не допустили повторення!

А ще – розповім про колективізацію, розкуркулення, насильницькі депортації цілих народів, репресії 37-го, “розстріляне відродження”, червоний терор, особливі трійки НКВС, масові висеення, дитячі(!) концтабори; дам почитати “Архіпелаг ГУЛАГ”… Взагалі – дам почитати як ставилися до того режиму видатні радянські діячі науки і культури, які творили не завдяки, а всупереч тій системі, і якими так пишаються ті, хто асоціює себе з “совком”.

А коли мова зайде про “велич” радянської медицини, науки і освіти – просто дам порівняльну статистику по дитячій смертності, середній тривалості життя, рівню наркоманії та алкоголізму, кількості патентів і Нобелівських лауреатів, рейтингах ВНЗ світу…

Та багато ще про що розповім – і про закриті кордони, і про порожні полиці, і про талони на їжу… Щоб мої нащадки дуже добре знали – від чого ми так біжимо і до чого НІКОЛИ, ні за яких умов не можна повертатися. І щоб своїм дітям/онукам теж це передали!

От скажи – якими досягненнями режиму можна виправдати все це пекло?! Коли я чую щось на кшталт “в Союзі було й багато хорошого”, для мене це рівносильно вихвалянням кулінарних властивостей гівна лише тому, що воно тепле.

І коли ти наступного разу заговориш про “наше минуле” – знай, що я ні на секунду не забуваю про все те, що тут написав!

(С) Георгий Костяков

За матеріалами  Бондаренко Катерина
Поділись з друзями...