ШОК. ЩО ЦЕ ТАКЕ?! ГРИНЕВИЧ ПОВЕРНУЛА В ШКОЛИ ПІДРУЧНИК З ДВОГЛАВИМ ОРЛОМ І РОСІЙСЬКИМ ТРИКОЛОРОМ

Два роки тому громадськість домоглася від Міносвіти вилучити підручник з російської мови, який прославляв державу-окупанта. Тепер з’ясувалося, що Міносвіти знову рекомендує його для використання у школах.

Про це пише у “Фейсбук” письменниця та громадська діячка Лариса Ніцой.передає  Вголос

“Шок. ЩО. Це. Таке.  Гриневич повернула в школи підручник з двоглавим орлом і російським триколором. Два роки тому, зі скандалом, нам вдалося цей підручник зняти. Пам`ятаєте, Наталія Мельничук, Максим Потапчук, Олена Розвадовська, наш похід в Міністерство освіти. Ось і посилання на новину 2016 року, що МОН вилучає цей непотріб.

Сьогодні ці підручники знову в школах. Активістка Марина Зеленюк “накопала” на сайті міністерства освіти рекомендацію використовувати цей підручник сьогодні на уроках російської мови в 1-3 класах для шкіл з українською мовою навчання”, – пише Ніцой.

Рекомендація на сайті МОН – за посиланням. Згаданий підручник міститься у листі МОН від 20 серпня 2018 року про перелік навчальних програм, підручників та посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у початкових класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою.

“Що?! Школи з українською мовою навчання, перші класи, вчать мокшанську мову?! – обурюється письменниця. – Двоглавого орла і триколор? Наші маленькі українські дітки?! Відкрила сайт МОНу і пережила реальний шок. Я ж цей підручник два роки тому вилучила! Затряслися руки. Якби переді мною була в ту мить міністерка, я б не знаю, що їй зробила. Курва. Прибила б”.

Також Ніцой повідомила, що за цим фактом готує листи до ГПУ та СБУ.

Фото сторінки підручника

“Люди, кого ви привели до влади? У Порошенка найбільша фракція в парламенті. Він би міг ініціювати її зняття… І тільки борди насміхаються взовж дороги: “Мова рятує серце…”. Я думала, що серце рятує валідол. Мені він зараз точно потрібен з кардіошвидкою. У них кругова порука. Віддихалася. Готую листи в СБУ та Генпрокуратуру. Звертаюся до всіх Народних депутатів України. Негайно ініціюйте зняття цієї кремлівської консерви”, – каже Лариса Ніцой.

Нагадаємо, раніше Лариса Ніцой повідомила, що у Коцюбинському гуманітарному ліцеї, що в Ірпені поблизу Києва, директорка Тамара Нетяга впроваджує обов’язковість вивчення школярами російської мови з 1 класу. Вивчати мову окупанта діти повинні за вищезгаданим українофобським підручником, який торік вилучило Міносвіти.

 

Поділись з друзями...