Ситуація в Чорному морі різко змінилася: українців попередили, що задумало російське командування

У Чорному морі склалася парадоксальна ситуація, коли країна практично без флоту руйнує і завдає відчутних втрат морському елементу країни, що має значний флот у регіоні.

Тепер військово-політичне керівництво російських окупантів вирішило “вигнати” флот у море, щоб він, зрештою, почав воювати. Про це розповів координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.

“Наскільки я розумію, перед командуванням російського флоту на Чорному морі зараз стоїть ціла низка завдань, які воно змушене вирішувати “за будь-яких обставин”, у тому числі навіть в умовах загрози ураження свого корабельного складу відповідними засобами ЗСУ”, – пише експерт.

По-перше, завдання ударів крилатими ракетами морського базування (КРМБ) типу “Калібр” по об’єктах на території України. По-друге, контроль надводної, підводної та повітряної обстановки в акваторії Чорного моря, а також над морським цивільним трафіком у цих районах.

Крім того, за словами військового оглядача, серед завдань російського флоту наразі:

прикриття з моря стратегічно важливих об’єктів (Керченський міст, порти та нафтоперевалочні пункти, контроль Азовського моря);

переміщення предметів матеріально-технічного забезпечення для забезпечення угруповань військ у Південній операційній зоні + те саме завдання на користь угруповання військ у Сирії;

участь у ППО в районах та пунктах свого базування.

“Тому, на даний момент, значне корабельне угруповання ЧФ знаходиться безпосередньо в морі. Крім того, очевидно, що командування ЧФ одночасно з цим змушене активно задіяти свої судноремонтні потужності для ремонту та технічного обслуговування цілого ряду одиниць свого корабельного складу, в тому числі з розряду бойових кораблів і в тому числі – носіїв КРМБ та керованої ракетної зброї”, – додав Костянтин Машовець.

Поділись з друзями...