“Т*рyнu в Росію підуть тисячами”, – експерт розповів, про що Байден попередив Путіна

Заяви Джо Байдена на адресу Кремля продемонстрували зміну риторики – Захід переходить від переговорів до реального справі щодо стримування РФ.

Росія отримала “чорну мітку”, і тепер Україна і її союзники повинні оцінити можливі наслідки заяви Джозефа Байдена. Експерт з питань міжнародної політики, екс-глава апарату уряду Азербайджану, керуючий справами парламенту, політолог Раміс Юнус вважає , що глава Білого дому вперше за довгий час визнав існування нової “холодної війни”. ” Місцем зіткнення цієї холодної війни (між США і Росією – ред.) Може бути, швидше за все, Україна. Для Байдена це питання виживання, принципу, честі “, – вважає експерт.

Під час передвиборної кампанії в США він багато говорив про свої амбіції і завданнях. Тепер Байден повинен довести свою профпридатність, показати, що він не президент Трамп. І звучать заяви вже це демонструють. “Напруга вже відчувається і в прифронтовій зоні, і у внутрішньополітичній боротьбі в самій Україні. Тут дуже важливо зрозуміти головні ризики, які повинні знати Україна і українське суспільство, США і їх союзники в світі”, – каже політолог.

Юнус зазначив, що слова Байдена на адресу Путіна сколихнули весь світ: відреагували індекси на фондових біржах, пропагандисти РФ тільки і обговорюють відповідь США, а цивілізовані країни уважно стежать за подіями. Росія, в свою чергу, вже продемонструвала, що не так всесильна, як каже. Прикладом може послужити війна в Карабаху, де Москва залишила Вірменію і Азербайджан лицем до лиця, розуміючи, що Баку знайшов сильного партнера в особі Анкари. “Уявіть собі, що цим стримуючим фактором з боку України будуть США, Великобританія, найближчі сусіди, Туреччина. (Ці союзники) Пояснять Росії, ніж це буде чревато.

Плюс – у України достатньо внутрішніх ресурсів, щоб протистояти. На цьому полігоні не буде такою війни, яка могла б бути в Афганістані або в іншому місці. Може бути те ж саме, що було в 44-денній війні навколо Нагірного Карабаху. Як бачите, російські можливості, які були у Вірменії, що отримала найсучасніше зброю, воно не зіграло ніякої ролі. Поставили на лопатки армію Росії “, – говорить експерт. Юнус рекомендує працювати не тільки в Україні, але і з російським суспільством, де також немає єдності серед народу.

” Не думаю, що росіяни хотіли б, щоб тисячами йшли труни, а вони будуть тисячами, якщо Путін піде на таку авантюру “, – попередив політолог. У зв’язку з цим риторика Байдена дуже своєчасна і доречна. Кремль попередили , що такій ситуації, як раніше, вже не буде.

Джерело

Поділись з друзями...