Тариф на електроенергію: скільки платитимуть українці за світло 2024 року

Підвищення тарифів може бути вже після опалювального сезону.

Українці до кінця опалювального сезону оплачуватимуть електроенергію за чинними тарифами. /tsn.ua/

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Як зазначив міністр, щонайменше до закінчення опалювального сезону за світло споживачі платитимуть за поточними розцінками, тобто 2,64 гривні за кіловат-годину. Він додав, що тарифи так само не залежатимуть від обсягу споживання.

“До кінця опалювального сезону 2023/24 підвищення тарифів для населення не планується”, — сказав він.

Нагадаємо: 

В Україні за останній рік відбулося значне збільшення вартості житлово-комунальних послуг. Державна служба статистики повідомила, що у середньому тарифи зросли на 13%.

Особливо різко зросла ціна на електроенергію – тариф для споживачів збільшився на 69,7%, досягнувши 2,64 гривні за кВт-год. Раніше, до червня 2023 року, ціни становили 1,44 гривні за кВт-год за споживання до 150 кВт-год на місяць і 1,68 гривні за кВт-год за більшого обсягу споживання.

Крім електроенергії, здорожчали послуги зі збирання сміття (на 8,7%), управління багатоквартирними будинками (на 2,7%), каналізації (на 0,7%) та водопостачання (на 0,8%). 

Раніше стало відомо, що в Україні мають підвищити тарифи на газ, опалення і гарячу воду.  2024 року українці платитимуть за газ, гарячу воду і тепло за тими ж тарифами, що були й цьогоріч. Однак після скасування мораторію, яке може відбутись 2025 року, підвищення цін уникнути не вдасться.

Поділись з друзями...