Таємничий меч, який не іржавіє і зберіг неймовірно гостру заточку протягом тисячоліть

Як часто буває перед будівництвом великих промислових об’єктів на місці забудови проводяться археологічні розкопки щоб виключити випадкове пошкодження або знищення об’єктів культурної спадщини та інших важливих предметів, які можуть знаходиться в зоні проведення робіт.

Про це розповідає Екоінвест за матеріалами Дзен.

Так в 1965 році в окрузі Цзінчжоу провінції Хубей перед будівництвом гідрологічних споруд теж проводилися археологічні розкопки.

    В результаті досліджень археологи виявили понад 2000 артефактів, в тому числі і той, який згодом отримав назву “меч Гоуцзяня”.

Ця старовинна зброя відрізнялася від будь-якого іншого зразка у своєму роді, що були знайдені раніше. Примітно, що меч був у дерев’яному ящику в умовах вогкості і, коли його дістали з піхов, на подив археологів, на ньому не було ні плямочки іржі. До того ж клинок зберіг таку гостроту, яка годиться навіть для гоління. Один з учених навіть порізався необережно доторкнувшись до леза. Археологи негайно вирішили перевірити гостроту меча і з’ясували, що клинок з легкістю ріже стос паперу в 20 аркушів.

Подальші дослідження показали, що вік меча становить приблизно 2500 років, він викуваний з бронзи із високим вмістом міді, низьким заліза і свинцю.

Варто відзначити, клинок покритий візерунком з симетрично повторюваних чорних ромбів, а п’ята інкрустована глазур’ю і бірюзою. В цілому, меч має досить скромні розміри. Його довжина складає всього 56 см, а ширина леза 4,5 см. На лезі біля рукояті є гравірування з восьми символів древньої китайської писемності, які приблизно переводяться як: “Меч належить Гоуцзяню, правителю царства Юе”.

До слова, сам Гоуцзян залишив величезний слід в історії Китаю. В “епоху весни і осені” (від 770 до 403 рр. До н.е.) він поклав край розбрату між царством Юе і царством У. У 496 р до н.е. Ван Гоуцзян розбив армію У, але через рік програв бій і разом зі своєю сім’єю потрапив в полон. Однак їм зберегли життя і згодом відпустили. Десять років Гоуцзян виношував плани помсти і збирав армію. Врешті-решт він зумів завоювати царство У.

 В даний час меч вважається національним надбанням Китаю і зберігається в “Провінційному музеї Хубей”.
Поділись з друзями...