Тільки не впадіть! Українцям дозволяє купити трудовий, якого бракує до виходу на пенсії: В скільки це обійдеться та що потрібно знати

Українцям, які не можуть претендувати на пенсію через маленький стаж, дозволили купувати відсутні роки двома способами. Оплатити відразу єдиний соцвнесок за кожний рік, якого бракує, або укласти договір і платити протягом року.

Про це повідомила перший заступник голови головного управління ПФУ в Черкаській області Анна Вовкогон. Так, якщо оплатити всю суму відразу, то кожен місяць потрібно платити два мінімальних ЄСВ, якщо в розстрочку – то один мінімальний ЄСВ. При цьому мінімальний розмір ЄСВ – 22% від мінімалки.

Приклад: не вистачає 3 місяці. Якщо оплатити відразу, розмір внеску складе 4914 грн (22% від 3723 помножити на 2 (коефіцієнт) і на 3 (кількість місяців), при цьому, якщо платити за другим варіантом, то 2457 грн (22% від 3723 множити на 3). Щоправда, якщо розбити платежі на рік, розмір мінімального ЄСВ буде збільшуватися разом з мінімальною зарплатою.

Вона також зазначила, що для оформлення виплат відсутнього ЄСВ необхідно звернутися в теруправління Держфіскальної служби та укласти відповідний договір. Дізнатися про свій стаж можна на сайті ПФУ або в найближчому відділенні фонду.

«Є різниця: якщо при одноразовій виплаті сума розраховується з урахуванням коефіцієнтів, то при поточних платіжках вони не застосовуються – тобто так удвічі дешевше»,- сказала Вовкогон

Джерело

Поділись з друзями...