Тобі сьогодні мало б виповнитись ЛИШЕ 20… Спочивай з миром, Друже «Діллі». Вічна Слава Тобі у віках!

Назар Приходько

Тобі сьогодні мало б виповнитись ЛИШЕ 20…
Спочивай з миром, Друже «Діллі». Вічна Слава Тобі у віках!

Джерело

*******

«Діллі навічно 19»: українців сколихнула загибель юного добровольця АТО

27 березня, в зоні АТО загинув 19-річний Андрій Кривич («Діллі»), боєць Добровольчого українського корпусу (ДУК). Його смерть сколихнула користувачів мережі і не залишила байдужими безліч людей.

За словами волонтера Назара Приходько, хлопець став наймолодшим загиблим Героєм російсько-української війни, оскільки народився в 1999 році. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Він перший загиблий Герой 1999-го! 24 січня йому виповнилося 19!!! Про яку дружину, про яких дітей може йти мова?! Подивіться на нього! Глобально кажучи — ДИ-ТИ-НА! Поки політики в теплих студіях сперечаються про «шляхи вирішення конфлікту» — «похоронки» молодшають! Треба визначатися вже тут і зараз: або ми виграємо війну військово-політичним шляхом («хорватський сценарій «), або «дискутуємо» далі, паралельно чекаючи «похоронок» 2000, 2001, 2002 років. Спочивай з миром, хоробрий юначе! Дюша, Андрюша… Наймолодший загиблий Герой Національно-визвольної війни! Вічна слава тобі навіки!» — зазначив Приходько.

Пам’ять побратима вшанували і представники «Правого сектора» Харківщини. Вони також з жалем підкреслили, що смерть забрала юного Героя занадто рано.

«Друг «Діллі». Молодий відважний доброволець ДУК і вірний Син України. Тепер йому навічно 19. Помоліться, співчуваючі», — сказано в статті.

Зворушливими спогадами про друга поділилася також львівська активістка «Правого сектора» з псевдонімом Оленятко Ла.

«Прощай, особливий хлопче. Пам’ятаєш, як ти тоді приїхав пізніше? Як ховався з цигарками? Як стріляв у мене, нишком від інструкторів, а я прикривала? Або як стрибав у краватці і бундесі під «Тінь Сонця» в Конотопі? А пам’ятаєш, як сів з тарілкою окремо і не хотів говорити? Тепер же чуєш, не сідай окремо від Богів в чертогах. Сідай з ними. Бенкетуй. Веселись. Ти будеш завжди в пам’яті, завжди в серці, завжди на сторінках. І вибач. Прощавай, молодий воїне. Прощавай, «Діллі». Прощавай. Ненавиджу той день, коли почалася війна. Ненавиджу війну», — пише дівчина в своєму проникливому тексті.


Крім того, деякі користувачі зазначають, що за співчуттям жертвам Кемеровської трагедії деякі українці не помітили горя у власній країні.

«Давайте поставимо крапку в темі про співчуття Кемерово. Ось за цими дітьми ми горюємо, і це наш біль. Вічна пам’ять кращим дітям України! Вчора на фронті загинув наш побратим, позивний «Діллі», йому було всього 19″, — говорить Лілея Івасик .


Співчуття з приводу загибелі «Діллі» також з’явилися на сторінках його земляків із Конотопа.

«Знову велика втрата. Вчора на фронті загинув наш побратим, друг «Діллі». Йому було лише 19″, — пише Геннадій Тарасенко.


В одному з постів повідомили, що Андрій Кривич входив в ДУК як психолог. Його похорон відбудеться 30 березня в рідному місті.


Примітно, що крім слів співчуття в коментарях користувачі звертають увагу і на такі серйозні проблеми, як неналежне ставлення до добровольців з боку держави і деяких громадян.

«Друг «Діллі». Його вбили росіяни! Йому було всього 19 років, розумієте — 19. Це юнак, який загинув від рук росіян. Скільки співчуття ми отримаємо від самих кацапів? Чи згадає про цього хлопчика українська вата? Скажу наперед — наша влада вже забила на нього, для неї він — ніхто і звати його ніяк. Штаб АТО так і нічого не повідомив про смерть бійця, адже він доброволець, він — ніхто для них. А це чийсь син, коханий, онук. Вічна пам’ять, друже», — пише користувач з ніком Михайло Журналіст.

«Вам нормально живеться, люди? Все в порядку? Ви поїли, одягнені, все в порядку! Правда? Ну, немає маєтка під Києвом — не біда. Життя триває. А тепер подивіться на фото — це хлопець-доброволець»Діллі». Йому було тільки 19. Він загинув за вас, за нас. Помоліться і подякуйте цьому юнаку, що маєте шанс жити. Вічна пам’ять!» — продовжив він підняту тему в іншому своєму пості.

Вельми емоційно на загибель «Діллі» відреагувала і письменниця, журналіст Світлана Поваляєва. Вона підкреслила, що, незважаючи на юний вік, хлопець був аж ніяк не дитиною і проявив себе куди більш мужньо, ніж люди, старші за нього в рази.

«Сьогодні перед очима тільки фотографії дев’ятнадцятирічного Андрія Кривича,»Діллі», бійця ДУК ПС, який загинув вчора від кулі снайпера. І всі пишуть»дитина» про нього. Коли мій вісімнадцятирічний син пішов на війну, мені тут жінки і дядечки в коментах влаштовували істерики: «Як ви відпустили, він же зовсім дитина!», «Дітей побили на Майдані», ага. Це не «діти» — це воїни! Доросліші за дорослих!» — підкреслює вона.

На думку Поваляєвої, дітьми в нашому суспільстві можна вважати людей без будь-якої позиції і які уникають відповідальності або небезпечних ситуацій.

«Дитина» — це якась молода вгодована какаяразніца-внєполітікі-нєінтєрєсуюсь з комсомольським значком в мозочку, айфоном і смузі, яка йде стопами своїх батьків-чинуш протореною кар’єрною стежкою навпростець до пиляння бюджетів — це неповноцінна, недорозвинена, інфантильна дитина. А хлопець, який віддав своє життя за Україну, доброволець — це не «дитина» — це зріла особистість, всім би таких дітей. Воїнів варто поважати, а повага — це бойовий марш, подяка і пам’ять. Учти з богами тобі, хлопче, низький уклін і найкращого переродження! Іди до Світла!»- підсумувала вона.


У свою чергу, прапорщик морської піхоти ЗСУ з Маріуполя Віктор Залевський присвятив загиблому Герою зворушливий вірш, а Надія Умриш переклала його на українську мову.

Джерело

Поділись з друзями...