Це не жарт! У Фінляндії ввели денний сон на роботі. Цей час оплачується

Гельсінкі новий тренд – спати на роботі за гроші компанії-роботодавця. Виявляється, фінські профспілки прийшли до висновку, що денний сон в середині робочого процесу плідно позначається не тільки на продуктивності співробітників, а й (що цілком логічно) на фінансовому благополуччі фірми, де співробітникам дозволяється годинку подрімати.

Як пише видання yle.fi, в деяких фірмах навіть наймають фахівця, який проводить корпоративну тиху годину – допомагає розслабитися і вчить медитації.

«Змусити себе розслабитися важко, але під керівництвом тренера це стає набагато простіше навіть в середині дня. Інструктор в цій ситуації на вагу золота, тому що він допомагає зробити цю ментальну паузу, відправитися в міні-відпустку на півгодини », – цитує РІА Тііна Вайнио з центру Sofia Future Farm, організатора цих «занять».

До висновку про користь денного сну (він становить від 30 до 60 хвилин) профспілки Гельсінкі прийшли після того, як серед працівників різних компаній були проведені опитування. Люди розповідали про втому на робочому місці, фізичному дискомфорті (болі в спині і суглобах при сидячій роботі) і бажання якнайшвидше покинути робоче місце під кінець дня.

Багато федеральних ЗМІ Фінляндії вже встигли розповісти на сторінках своїх видань про новий столичнийтренд. Журналісти не виключають, що найближчим часом звичка спати на роботі (нагадаємо, цей час оплачується, як якщо б людина працювала) «перекинеться» і на інші міста.

Однак уже зараз очевидно, що сон, який багато хто звик асоціювати з лінню, тепер безпосередньо відповідає за продуктивність співробітників компаній, а також за вигоду, успішність і конкурентоспроможність цих фірм.

Джерело

Поділись з друзями...