Цей день ввійде в історію! Українська армія знищила на Донбасі 200 бойовиків

Українські військові знищили 200 бойовиків поблизу селища Ямпіль та села Закітне на Донеччині .Про це повідомив тодішній речник АТО Владислав Селезньов у Facebook.Що сталосяЗСУ за підтримки бойових вертольотів захопили стратегічо важливу висоту та знищили блокпости й засідки терористів. Бійцям АТО протистояли терористи батальйону під командуванням В’ячеслава “Прапора” Пініжаніна. Мали на озброєнні 2 міномети, БРДМ, 3 великокаліберні кулемети (1 КПВТ і 2 “Утьоса”), 2 станкових гранатомети СПГ-9, 2 автоматичних гранатомети АГС

“Бойовики чинять шалений опір, діють підступно, із засідок завдають ударів по силам АТО. По українських підрозділах ведуть бойову роботу снайпери бойовиків. У відповідь силами АТО здійснюються адекватні дії, спрямовані на знищення сил противника, в першу чергу – снайперів і навідників-операторів ПЗРК”, – повідомив речник.

Чим важливе

Ямпіль та Закітне – стратегічно важливі для бойовиків, оскільки саме через ці населені пункти останнім часом здійснювали постачання в Слов’янськ зброї та боєприпасів.

Хід бою

Казаки Всевеликого війська Донського, що обороняли міст, відійшли після початку бою, не чинивши спротиву.

Після першої атаки змогли відбуксирувати КамАЗом одну з трьох підбитих БМД. Пізніше її передали формуванням батальйону “Прізрак”. Після цієї атаки Ігор “Стрєлков” Гіркін направив у район Ямполя і Закітного кулеметно-протитанковий взвод. Але бойовиків відігнали українські війська, які захопили міст.

Результат

Ямпіль та Кіровськ були звільнені силами Збройних сил і підрозділами Нацгвардії. Українські військовослужбовці також взяли під контроль міст через річку Сіверський Донець, на околиці селища. Відібрали БРДМ і КамАЗ із встановленим на борту ДШК, ПЗРК, гранатомети та стрілецьку зброю. Вся зброя і техніка – російського виробництва.

Частину проросійських терористів та місцевих бойовиків взяли у полон. Решта передислокувалася у Слов’янськ.

Втрати

Під час бойових дій терористи втратили 200 чоловік убитими та майже вдвічі більше пораненими. У зоні бойових дій загинули 8 воїнів АТО. 30 бійців були поранені.

Загиблі служили в 24-й окремій механізованій бригаді оперативного командування “Північ”, яка дислокувалася в місті Яворові Львівської області. Серед них:

19-річний Микола Шайнога

Фото: Фото із соцмереж
23-річний Віктор Семчук
24-річний Віктор Сивак
21-річний Юрій Прихід
31-річний Сергій Повстюк

1. Підполковник, командир механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади оперативного командування “Північ” Сухопутних військ ЗСУ 37-річний Ігор”Беркут” Ляшенко;

2. Капітан, командир розвідувальної роти штабного батальйону Степан “Яструб” Воробець, 27 років;

3. Старший сержант, заступник командира взводу-командир розвідувального відділення 31-річний Сергій Повстюк;

4. Старший солдат, старший розвідник розвідувального відділення Юрій Прихід, 21 рік;

5. Солдат, розвідник-кулеметник розвідувального відділення штабного батальйону 19-річний Микола Шайнога;

6. Солдат, розвідник-снайпер Віктор Семчук, 23 роки;

7. Солдат, розвідник розвідувального відділення 24-річний Віктор Сивак;

8. Лейтенант, командир взводу спецпризначенців “Барс” 21-річний Сергій Кравчук.

6 липня 2014-го ЗСУ повністю звільнили село Закітне Лиманської міської територіальної громади на Донеччині від проросійських терористів.

Поділись з друзями...