“У мене єврейська кров. І я президент”: промова Зеленського вразила світ. Перший, хто так зумів

Президент України Володимир Зеленський напередодні свого візиту в Ізраїль дав велике інтерв’ю виданню The Times of Israel.

Журналіст запитав – чи не побоюється президент, що українські націоналісти будуть протестувати проти поминання жертв Голокосту в Україні і зазначив, що, за словами Ефраїма Зуроффа, який очолює ізраїльський офіс Центру Симона Візенталя, “тисячі українців брали участь у злочинах Голокосту”.

У відповідь Зеленський сказав, що в Україні – найнижчий рівень антисемітизму в Європі пославшись на опитування Pew Research Center.

“У мене єврейська кров. І я президент. І нікого це не хвилює, чи не так? Нікому немає діла. Ніхто не питає мене про це. Звичайно, в Україні, як і всюди в світі, зараз і в минулому, є відсоток людей, які не бачать нікого, крім своєї нації. Те ж саме відбулося під час Другої світової війни і під час окупації фашистською Німеччиною України. Таке ж складне ставлення було продемонстровано єврейському народу за радянських часів. ми все це знаємо. Але зараз ми також прекрасно знаємо, що найнижчий рівень антисемітизму в Україні. Звичайно, у нас є відсоток радикальних людей, але це дуже маленький. І саме тому я не боюся опору планам з будівництва меморіалу в Бабиному Яру “.

На питання журналіста які традиції були в родині президента – єврейські або православні, Зеленський сказав, що у нього була звичайна радянська єврейська сім’я.

“Більшість єврейських сімей в Радянському Союзі не були релігійними. Ви знаєте, що релігія не існувала в радянській державі”, – сказав президент.

джерело

Поділись з друзями...