В Україні скасують перехід на зимовий час: що важливо знати кожному

В уряді заявили, що в Україні немає жодних економічних обґрунтувань переходу на літній і зимовий час. Тому, чиновники вже зараз готові скасувати перехід на літній/зимовий час слідом за Європейським союзом. Про це повідомили в прес-службі Мінекономрозвитку.

«Україною взято курс на євроінтеграцію, яким передбачається імплементація європейського законодавства. Порядок обчислення часу, який зараз діє на території України, є оптимальним, узгодженим з міжнародною практикою обчислення часу, сприяє адаптації всього спектру міжнародних економічних, культурних та інших відносин, відповідає її географічному положенню», — зазначили в Мінекономрозвитку.

  У міністерстві зазначили, що, враховуючи викладене, у разі прийняття ЄС рішення про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабінету міністрів України щодо можливості внесення відповідних змін у Порядку обчислення часу на території України, визначеного постановою Кабміну № 509 від 13 травня 1996 року.

«Економічне обґрунтування щорічного переходу на літній час і інформація про зменшення споживання електроенергії під час переходу на літній час в Мінекономрозвитку відсутні», — додали у прес-службі відомства.

 
  Раніше повідомлялося, що стало відомо, коли Європа відмовиться від зимового і літнього часу. Сезонне переведення годинників буде скасовано у всьому Євросоюзі, але так званим «совам» доведеться потерпіти в останній раз. Євросоюз серйозно взявся за питання переведення годинників на «літній» і «зимовий» час, і остаточно вирішив відмовитися від цієї практики. 14 вересня єврокомісар Віолета Булк заявила, що Євросоюз відмовиться від практики переходу на літній і зимовий час вже з жовтня 2019 року.

  Нагадаємо, в ЄС було проведено велике онлайн-опитування, в якому понад 80% респондентів підтримали ініціативу скасування переведення годинника на літній і зимовий час.

Джерело

Поділись з друзями...