Відтепер у вашій квартирі може прописатися хто завгодно, і все – завдяки новому закону

Прописка колись була дуже важливою в житті пересічного українця, адже тільки з її допомогою можна було щосили користуватися певними адміністративними послугами, а документи і різні довідки можна було отримати лише з прив’язкою до місця проживання.

Радянський інститут прописки вже давно канув у небуття і йому на зміну прийшла реєстрація громадян, але чи зміниться від цього суть? Нова реєстрація базується на довірі і нагадує цим американський аналог – людина просто каже, де проживає і підтверджує це лише заявою, пише  Знай .

Стверджується, що діючий механізм обліку населення в Україні призводить до накопичення в реєстрах територіальних громад інформації про місце проживання, яка на 30%, а по відношенню до дітей – до 63% не є достовірною. Громадянам простіше віддати перевагу проживання без оформлення реєстрації або ж реєструватися не за місцем проживання.

Зараз, щоб отримати «прописку», необхідно прийти в орган реєстрації або центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), до того ж разом з власником житла, якщо у людини, який бажає зареєструватися, немає документа на право проживання.

Нові зміни призведуть до того, що заява про реєстрацію буде дозволено подавати в органі реєстрації або ЦНАП, онлайн, або відправити поштою. Однак виходить, що  майже будь-який громадянин зможе подати заяву на реєстрацію в конкретній квартирі, не отримуючи згоду її власника .

«Реєстрація відбувається не в квартирі, а на її адресу. Згода власника житлоплощі при цьому не обов’язково. Проживаєш – можеш реєструватися. Власник дає згоду на проживання. Це інші правові відносини і до реєстрації відношення не мають. Реєстрація буде потрібна для того, щоб був облік населення, як це давно є світовою практикою, а не для того, щоб вирішити майнове і житлове право », – кажуть експерти.

Але стверджується, що оскаржувати факт реєстрації можна буде в разі, якщо зареєстровані в квартирі особи в ній не живуть.

«Адже зараз чому власники проти реєстрації інших людей? Тому що діюча прописка, яка тільки називається реєстрацією, пов’язана з правом на проживання. Сьогодні власник дасть згоду на реєстрацію, і воно буде прирівнюватися до проживання в квартирі. Тобто особа, яка набула така згода, можна буде виселити лише за допомогою суду »- стверджують фахівці.

Поділись з друзями...