Він був закaтoваний за те, що понад усе любив Укpаїну… Пана Сеpгія здали місцеві, котpим дуже не подобалася його пpоукpаїнська пoзиція…

Він був закатований за те, що понад усе любив Україну.

СЕРГІЙ БОЖКО, фермер із села Лоцькіне на Миколаївщині, в минулому – вчитель математики.

«Я хочу, щоб в усьому світі перестали розуміти російську мову», – написав він на своїй сторінці в соцмережі.

Він вважав своєю, Богом даною йому землю України, хоча за походженням був росіянином.

Окупанти захопили його в полон на п’ятий день після того, як зайшли в село. Пана Сергія здали місцеві, котрим дуже не подобалася його проукраїнська позиція. “Бaндеpівець і азoвець”, – говорили вони.

Після полону свого Сергія дружина Тетяна бачила лише раз: його – – пораненого, скривавленого, з простреленою рукою – привезли додому, аби шукати зброю.

Після цього Тетяна намагалася знайти чоловіка по всьому селу. Не знайшла. Цинічні нелюди пообіцяли їй. що відпустять Сергія.

17 березня загарбники поспіхом забралися з села, і того ж дня закатоване тіло чоловіка було знайдене у ямі біля одного з будинків.

“У тата на одній руці був роздроблений палець. Друга рука сильно роздерта. Шкіра на обличчі стерта. Було 3-4 старі кульові отвори: плече, рука, район легень. І автоматна черга, свіжіша, коли його вже розстрілювали”, – розповів син Сергія Божка.

З цього поля Тетяна рушила до тих самих сусідів, які прихистили в себе росіян і, ймовірно, здали Сергія.

«Я вчепилася в нього і кажу, ви вночі спати не будете, він вам снитися буде, дивіться, що ви наробили», – говорить вона.

Наступного дня сусіди приїжджали вибачатися(!).

«Сергій завжди говорив українською мовою. Будемо надіятися, що наші діти, молодь будуть говорити українською, будуть цінувати українську, свою державу Україну», – так говорить вона на могилі свого коханого чоловіка, справжнього українця. Чиє тіло розтерзали, та душу не зламали.

Найбільш за все у пам’ять про Сергія хотілося б почути про долю ймовірних зрадників, тих, хто прихистив у себе ворогів, годував їх і здав на поталу цю чудову Людину.

Світла пам’ять Нескореному!

Оніщенко Людмила
Джерело

Поділись з друзями...