Як правильно розмножувати виноград методом живця, та що для цього слід зробити восени

Дуже легко розмножити виноград методом живцювання. Після живцювання восени, нові саджанці ви отримаєте весною.

Приготування живців.

Коли зберетесь обрізати кущі, тоді й приготуєте живці. У діаметрі живці повинні складати 10 мм. Під час згинання потрібно почути характерне потріскування. Кора повинна мати світло – коричневий або темний колір. На зрізі повинно бути зелене забарвлення. Обрізайте живці довжиною 40 см. на яких є чотири бруньки.

Зберігання живців.

Спочатку приберіть вуса, пасинки та листя з гілок. Складіть їх разом та зафіксуйте мотузкою. Після складіть у горщик з піском та відправите у льох. Або викопайте пів метрову яму, насипте туди пісок, покладіть живці та закрийте шаром землі. Поверх землі насипте тирсу, листя та викладіть поліетилен. Або поставите живці у дверцята холодильної камери, але перед цим на два дні покладіть їх у воду, а після скласти у пакет.

Що робити перед посадкою?

У кінці січня дістаньте живці та покладіть їх у слабо – рожевий розчин марганцю на 2 дні. Потім поновіть зрізи. На гілках залишіть пару верхніх вічок, а інші приберіть. На зрізі зробіть пару борозен та притрусіть їх «Корневином». Наповніть пляшки тирсою та встановіть туди живці. Контролюйте, щоб тирса постійно була вологою. Вже через три тижні на живцях виростуть корінці або горбинки біло – сірого кольору. З верхніх вічок розпочнуть рости пагони. Це ознака, що живці можна висаджувати у ґрунт.

Висадка живців.

  • У пластмасову пляшку насипте 5 см. землі, встановіть саджанці. Для кожного саджанця повинна бути своя пляшка висотою 25 см. та діаметром 10 см. присипте саджанці землею та зволожте.
  • Після приготуйте землю для вирощування. Змішайте торф та грубий пісок у пропорціях 1 до 1. Або змішайте землю, пісок та тирсу у рівних пропорціях.
  • Пляшки із саджанцями встановіть у місці, де температура складає 22 – 25 градусів та гарно освітлюватись.
  • Через тиждень полийте саджанці теплою водою.
  • При появі чотирьох листочків, підживіть саджанці мікроелементами.
  • На живцях приберіть зайві втечі, залишивши лише 1 – 2.
  • У кінці весни висадіть саджанці у ґрунт, але за деякий час їх потрібно почати загартовувати.
  • Ягоди з таких живців можна куштувати лише на 3 рік.
Поділись з друзями...