ЯК ТА КОЛИ ОБРІЗАТИ ВИНОГРАД ВОСЕНИ. ІНСТУКЦІЯ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

Щорічне обрізування винограду восени дуже важливий процес для отримання багатого врожаю в наступному році.  Про це пише Квіткаінфо.

Коли ми висаджуємо в запланованому місці молоді саджанці винограду і робимо щорічну обрізку, в такому випадку жодних проблем не повинно виникати. Визначившись з типом формування і починаючи з 1 року після висаджування ми формуємо кущ так як задумали.

Як обрізати молодий виноград

obrizannya_molodogo_vinogradu1.jpg (78.45 Kb)

Коли обрізати виноград

Осінню обрізку винограду потрібно робити після заморозків, коли з пагонів вже облетить листя. В цей час лоза припиняє дерев’яніти . Так, на зиму слід залишити лише ту частину, яка здерев’яніла до заморозків.

У жовтні, після листопаду, слід сформувати плодову ланку, що складається з сучка заміщення та плодової стрілки. Почати огляд кожного рукава виноградного куща слід знизу до гори.

obrizka_vinogradu_2.png (90.72 Kb)

На висоті вище 80 см від грунту, якщо форма винограду шпалерна (задерев’янілий стовбур), треба вибрати 2 добре розвинуті цьогорічні лози нижній пускаємо горизонтально до землі по металевій основі, на цій гілці залишаємо 2-3 бруньки в нас вийде сучок заміщення. Перший наступний за ним сильний пагін, повинен розташовуватися з протилежного боку(сучку заміщення) гілки, його обрізаємо так щоб залишилося 4- 5 бруньки , ми сформували плодову стрілку.

Відмінність штамба від рукава або кордону можна назвати формальним. І штамб, і рукав, і кордон все це багаторічна лоза. Деякі відмітні ознаки: кордон завжди розташовується на штамбі, штамби зазвичай ростуть із землі. Кордон нахилений паралельно до землі, не важливо на якій висоті від землі,а рукава під кутом до землі. Штамб перпендикулярно землі, як у плодових дерев.

Яку кількість бруньок потрібно залишити на плодовій стрілці винограда – поради читачів садівників

Кількість бруньок на плодовій стрілці винограда залежить від товщини лози, і від ваги грони винограду

Якщо діаметр лози 5мм залишаємо 4-5 бруньок, при 6мм – 5-6 бруньок,….. при 10мм залишаємо 11-12 бруньок, 12мм-13-15 бруньок.…. Залишаючи у такій кількості бруньки ми перестраховуємося бо 2-3 бруньки можуть бути без плідними.Якщо сорт дає грона більше 500 грамів, то залишати бруньок слід мінімальну кількість з (при товщині лози 10мм залишаємо 11 бруньок ), а якщо менше 500 грамів – то по максимальному (при товщині 10мм залишаємо 12 бруньок).

Важливі моменти обрізки винограду

При обрізанні лоз винограду важливо звернути увагу на камбій ( тканину рослини на лозах). Під корою він може мати темно-зеленого або навіть сірого кольору. Кора з такого камбію легко знімається шматками. Якщо ж камбій здоровий (він має світло-зелений колір), кору з нього легко зняти не вийде. Тому лозу потрібно обрізати до живого камбію.

obrizka_vinogradu_3.png (84.37 Kb)

З 2-3 пагонів, які ростуть з одного місця, найкраще залишити один (найбільш сильний), а решта – вирізати. Так, на лозі попереднього року залишають 3-4 молодих, цьогорічних. Обрізати лозу винограду потрібно таким чином, щоб залишалося 2-3 см над живою брунькою.На другий і наступні роки кущ обрізають за тим же принципом: на кожному рукаві попереднього року залишають не більше 3-4 лози.

Поділись з друзями...